Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022 – pozvánka

24.9.2022 @ 11:00 - 17:00

SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022 – pozvánka
 

Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 24. září 2022, od 11:00 do 17:00, v parku Na Pankráci v Praze 4 oslavu mezinárodního svátku zvířat – SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022.

Akce se koná pod záštitou Ing. Zdeňka Kováříka, místostarosty MČ Praha 4, ve spolupráci a za finanční podpory této městské části. Generálním partnerem akce je společnost Mars Czech s.r.o., výrobce krmiv pro zvířata, a značky Pedigree® a Whiskas®.

Moderátorem akce je Jaroslav Šetlík, reportér televize Praha TV, nejsledovanější zpravodajské televize ve Středočeském kraji, moderátor pořadu Packa TV na internetovém portálu Stream.cz, moderátor a organizátor mnoha akcí (nejen) pro zvířata. Spolumoderátorství přijal zpěvák Sámer Issa. 

Světový den zvířat slavnostně zahájí Marcela Lund, prezidentka a Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat; Ing. Zdeněk Kovářík, místostarosta městské části Praha 4; a Lucie Michková, zastupitelka MČ Praha 4 a zakladatelka akce PesFest. Slavnostní zahájení proběhne ve 13 hodin na hlavním pódiu.    

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se zvířaty (např. práce s koňmi, králičí hop, dogdancing, nosework, aj.), ukázky práce záchranné služby veterinární (PET-MEDIC), ukázky práce a výcviku záchranářských psů (Sar-Dog) nebo ukázky zooterapie s lamami či oslíky (Zookontakt Rebeka). 

Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry (ZO ČSOP Nyctalus), dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic (Záchranná stanice Tachov, Záchranná stanice hl. m. Prahy), dále také prasátka chovaná v domácnosti (Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s), ježky (Klub chovatelů ježků, z.s. ) nebo různé plazy a hlodavce (Chovatelská archa).  Divácky atraktivní budou také přehlídky / ukázky fríských koní – show Veroniky Šponarové.

V rámci programu akce pořádáme charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i VY! Přijďte za námi na Světový den zvířat a přispějte do naší sbírky pro útulky. Uvítáme např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. Součástí programu je také adopční nabídka psů, hlodavců a koček z útulků, které se na akci představí.

Chystáme také soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti, dospělé i psy a odborné bezplatné poradny Nadace na ochranu zvířat. 

Zvláštní poděkování Nadace na ochranu zvířat patří Ing. Zdeňku Kováříkovi, místostarostovi městské části Praha 4, za poskytnutou záštitu a MČ Praha 4 za finanční podporu akce a dlouholetou spolupráci;

a společnosti MARS Czech s.r.o. a značkám Pedigree® a Whiskas® za finanční podporu akce a mnohaletou spolupráci v ochraně zvířat.

 

Více informací o akci pravidelně zveřejňujeme v události na stránce Nadace na ochranu zvířat v sociální síti Facebook: https://www.facebook.com/events/SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022.  

Těšíme se na setkání s vámi na této jedinečné akci – Světovém dni zvířat 2022.

 

 Pořadatel akce                                                       

 
 
 
 
 
 
Generální partneři akce                                                   
 
Partner akce
 

 
 
 
 
 
 
 
Medailonky učinkujících:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sdílet na sociálních sítích: