7. červen – SVĚTOVÝ DEN RORÝSŮ

Rorýsi jsou úžasní ptáci známí svými neuvěřitelnými letovými schopnostmi a tím, že tráví většinu svého života ve vzduchu.

Hrají klíčovou roli v ekosystémech, kde žijí, a jsou důležití pro kontrolu populací hmyzu. Bohužel jejich počet klesá kvůli ztrátě přirozených hnízdišť a klimatickým změnám.Připojte se k nám při oslavě těchto fascinujících tvorů a pomozte šířit povědomí o jejich ochraně! Můžete například:

✏Podporujte projekty zaměřené na obnovu mokřadů, lesů a dalších přírodních stanovišť, kde rorýsi žijí a nacházejí potravu.

✏Omezte používání pesticidů ve své zahradě a podporujte ekologické zemědělství. Pesticidy mohou zabíjet hmyz, který je klíčovou potravou pro rorýsy.

✏Podporujte biodiverzitu ve svém okolí výsadbou původních rostlin, které poskytují potravu pro hmyz, jenž je důležitou potravou pro rorýsy.

✏Pokud víte o budovách nebo místech, kde rorýsi hnízdí, informujte majitele budov nebo místní úřady o jejich přítomnosti. Pomozte zajistit, aby tato místa nebyla narušena nebo zničena.

✏Také můžete podpořit finančně záchranné stanice pro volně žijící živočichy

Společně můžeme pomoci rorýsům udržet jejich místo na naší planetě! ❤️

Sdílet na sociálních sítích:

Komentáře jsou vypnuty.