DVA SRNCI STRŽENÍ PSEM V PRAZE

22.09.2015

V minulých dnech došlo v Praze k dvěma případům stržení srnce psem, které bohužel byly způsobeny nezodpovědností majitelů psů. 

V sobotu 12. 9. 2015 (11:21 hodin) byl v Kunratickém lese – blízko restaurace U Krále Václava stržen psem srnec. 
Na místo byla přivolána městská policie, která zadržela majitelku psa a případ dále předala k šetření Policii ČR. Majitelka tvrdila, že svého psa, který strhl srnce, držela na vodítku a že se jí pes vytrhl. Tímto žádáme případné svědky této události, aby kontaktovali policii a pomohli tento případ objasnit.
 
V neděli 13. 9. 2015 (6:50 hodin) byl v Prokopském údolí – Hlubočepy stržen psem další srnec. 
Byla přivolána Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Ohlašovatel viděl na místě odbíhajícího dobrmana. Opět tímto žádáme případné svědky této události, aby kontaktovali policii a svým svědectvím pomohli najít pachatele. 

S ohledem na tyto dva odstrašující případy apelujeme na majitele psů pohybující se v přírodě a v městských lesoparcích, aby své psy měli důsledně pod kontrolou a nenechali je pohybovat se volně bez dozoru v lese, lesoparku a v městské zeleni. 

Ohleduplnost ke všem živým tvorům by u majitelů psů měla být samozřejmostí a jistě nikdo nestojí o to, aby jeho pes způsobil smrt jiného zvířete. Není to jen morální závazek (i když by to mělo být samozřejmé), ale povinnost mít psa pod kontrolou vyplývá také z příslušných právních předpisů, které upravují pohyb psa v honitbě nebo v městské zeleni. Pokud majitel nechá svého psa pohybovat se po honitbě nebo po lesoparku bez kontroly, dopouští se jejich porušení a hrozí mu příslušné sankce. Slušné chování, ohleduplnost a tolerance by měla být dobrou vizitkou každého pejskaře a dělá majitelům psů dobré jméno, které je v současné době velice potřebné. 

Je nutné si uvědomit, že v každém psu dřímá (více či méně) lovec, přičemž lovecké pudy se mohou projevit i u toho nejpohodlnějšího „gaučáka“. 

Na závěr se obracíme na majitele psů - mějte své psy pod kontrolou, hlídejte je a počítejte s tím, že každý pes je šelma. Pokud nemáte jejich poslušnost a lovecké pudy zcela zvládnuté, pouštějte je z vodítka jen tam, kde je to bezpečné pro ně i pro jejich okolí. 
Děkujeme!

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist