Oslava Světového dne zvířat 2015

14.09.2015

Blíží se každoroční oslava Světového dne zvířat, kterou pořádáme ve spolupráci s městkou částí Praha 4 a s časopisem HAF & MŇAU! Tato veřejná benefiční akce letos proběhne v sobotu 3.10.2015 od 12 do 18 hod, a to v parku Na Pankráci (Praha 4).
Akce se koná pod záštitou hlavního města Prahy a pod záštitou starosty městské části Praha 4. Oslavu zahájí paní Marta Kubišová, patronka Nadace na ochranu zvířat.

Světový den zvířat se každoročně slaví 4. října na počest Sv. Františka z Assisi, který se věnoval péči o nemocná a opuštěná zvířata. Poprvé byl tento den vyhlášen jako Světový den zvířat (SDZ) | World Animal Day (WAD) v roce 1931 ve Florencii a má lidem především připomenout, že i zvířata jsou součástí naší planety a naše chování k nim by mělo být ohleduplné.


Nadace již několik měsíců připravuje zajímavý a bohatý program pro širokou veřejnost, zaměřený na soužití a vzájemný vztah člověka a zvířete. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy (např. Dogdancing, Obedience, Agility, Dogfrisbee, Canicross aj.), ukázky odchytu zvířat a práce záchranné služby veterinární či ukázky vodících a asistenčních dovedností psů. Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry, dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic. Pozoruhodnou novinkou bude vystoupení miniaturních koní.

Součástí oslavy Světového dne zvířat budou také prezentace útulků pro opuštěná zvířata a prezentace záchranných stanic pro volně žijící živočichy. Nadace pro ně připravuje charitativní sbírku chovatelských potřeb a krmiv. V rámci programu bude představena i adopční nabídku psů a koček z útulků. Chystáme také atletické soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti. Nesmíme opomenout ani II. REKORD BULL SRAZ, druhý ročník velkého srazu bull plemen, který se pokusí překonat loňský rekord oficiálně zapsaný v České knize rekordů – 330 bull-psů. 

Více informací najdete zde.
Na fotoalbum minulého ročníku můžete nahlédnout zde.
Těšíme se na shledání :-)!

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist