Ochranazvířat.cz: Konec medvědím farmám!

29.05.2015

Ačkoli nejde o místní problém, alarmující je dostatečně. Paní Pešová nás poprosila o zveřejnění článku, který se zabývá problematikou medvědích farem v Číně a ve Vietnamu.
V textu najdete také odkaz na petici. Všechny podpisy budou předány organizaci AnimalsAsia a posléze čínské vládě...

Rozhodla jsem se napsat tento krátký, ale výstižný článek, aby se lidé dozvěděli o zastaralých a krutých metodách v Číně a ve Vietnamu. 

V současné době je chováno více jak 10 000 medvědů na „žlučových farmách“ v Číně a 2 000 ve Vietnamu. Medvědům je pravidelně odebírána žluč, a to pomocí různých bolestivých metod, které způsobují masivní infekce a záněty.
Tradiční čínská medicína předepisovala deriváty medvědí žluče k nejrůznějším medicínským účelům. Medvědí žluč obsahuje aktivní složku, známou jako Urso-Deoxy-cholová kyselina (UDCA), o které se předpokládá, že snižuje horečky, zlehčuje průběh zánětlivých onemocnění, zlepšuje zrak apod. Nyní ale odborníci vědí, že tuhle látku mohou nahradit byliny a syntetické alternativy. Navíc mnohdy bývá žluč infikovaná.


Medvědi jsou chovaní v malých klecích, ve kterých se často nemohou ani otočit. Není výjimkou chov již od malička, kdy se medvěd nikdy nedostane na svobodu. Jsou vyhladovělí, dehydrovaní a trpí různými chorobami. Stává se, že medvědům odseknou zaživa jednu tlapu, což je v Číně velká specialita. 

Organizace na pomoc těmto medvědům se jmenuje AnimalsAsia. Osvobozené medvědy ošetří, nakrmí a dají jim zázemí a lásku.

Vyšetřovatelé viděli známky krutého zoufalství všech medvědů. Medvědi bolestí sténají a bouchají hlavami do klece, žvýkají si vlastní tlapy. Mnoho medvědů při těchto chirurgických zákrocích zemře kvůli komplikacím a nákazám. Úmrtnost je mezi 50 a 60 procenty. Délka života medvěda, který přežije tyto metody, je dramaticky zkrácená na pět až deset let. Někteří medvědi byli nalezení, jak leží v klecích, a z jejich otevřené rány jim neustále vytéká žluč do misky, která leží pod klecí.


Vážím si všech, kteří jen nemávnou rukou, ale udělají něco navíc. Pokud se dozvíme o takovýchto věcech, musíme to šířit dál a pomoci to zastavit!
Podepište prosím petici a sdílejte na facebooku. Mnohokrát děkuji!

Petici nyní můžete podepsat zde.
Facebook

Zdroje:
www.animalrights.webz.cz/medvedi
www.animalsasia.org/intl/our-work/end-bear-bile-farming
www.youtube.com/watch?v=-FAdZ9_mQwc

Jarmila Pešová

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/954/czech/clanek/konec-medvedim-farmam-/