Konec medvědím farmám!

29.05.2015

Rozhodla jsem se napsat tento krátký, ale výstižný článek, aby se lidé dozvěděli o zastaralých a krutých metodách v Číně a ve Vietnamu. 

V současné době je chováno více jak 10 000 medvědů na „žlučových farmách“ v Číně a 2 000 ve Vietnamu. Medvědům je pravidelně odebírána žluč, a to pomocí různých bolestivých metod, které způsobují masivní infekce a záněty.
Tradiční čínská medicína předepisovala deriváty medvědí žluče k nejrůznějším medicínským účelům. Medvědí žluč obsahuje aktivní složku, známou jako Urso-Deoxy-cholová kyselina (UDCA), o které se předpokládá, že snižuje horečky, zlehčuje průběh zánětlivých onemocnění, zlepšuje zrak apod. Nyní ale odborníci vědí, že tuhle látku mohou nahradit byliny a syntetické alternativy. Navíc mnohdy bývá žluč infikovaná.


Medvědi jsou chovaní v malých klecích, ve kterých se často nemohou ani otočit. Není výjimkou chov již od malička, kdy se medvěd nikdy nedostane na svobodu. Jsou vyhladovělí, dehydrovaní a trpí různými chorobami. Stává se, že medvědům odseknou zaživa jednu tlapu, což je v Číně velká specialita. 

Organizace na pomoc těmto medvědům se jmenuje AnimalsAsia. Osvobozené medvědy ošetří, nakrmí a dají jim zázemí a lásku.

Vyšetřovatelé viděli známky krutého zoufalství všech medvědů. Medvědi bolestí sténají a bouchají hlavami do klece, žvýkají si vlastní tlapy. Mnoho medvědů při těchto chirurgických zákrocích zemře kvůli komplikacím a nákazám. Úmrtnost je mezi 50 a 60 procenty. Délka života medvěda, který přežije tyto metody, je dramaticky zkrácená na pět až deset let. Někteří medvědi byli nalezení, jak leží v klecích, a z jejich otevřené rány jim neustále vytéká žluč do misky, která leží pod klecí.


Vážím si všech, kteří jen nemávnou rukou, ale udělají něco navíc. Pokud se dozvíme o takovýchto věcech, musíme to šířit dál a pomoci to zastavit!
Podepište prosím petici a sdílejte na facebooku. Mnohokrát děkuji!

Petici nyní můžete podepsat zde.

Zdroje:

Jarmila Pešová

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist