Rušný víkend na veletrhu FOR PETS

05.04.2015

Již ve čtvrtek 9.4.2015 se haly na výstavišti v Letňanech (PVA EXPO PRAHA) zaplní vystavovateli i návštěvníky souboru veletrhů pro rodinu a volný čas FOR FAMILY 2015, jehož podsekce tvoří FOR KIDS, FOR SENIOR, Bojujeme s tuky a „náš“ FOR PETS. Pořadatelem je společnost ABF, a.s., která patří mezi nejvýznamnější organizátory výstav a veletrhů v České republice. Pojďme se však zaměřit na FOR PETS…
Nejnavštěvovanější tradičně bývá víkend, také na sobotu a na neděli jsme tudíž připravili velice zajímavý doprovodný program.

SOBOTA 11.4.2015

Potřebuje vaše zvíře rehabilitaci či masáž? Hned dopoledne se budete moct dozvědět podrobné informace o fyzioterapii zvířat, a to od odbornice Kateřiny Plačkové (PhysioDog). Poté bude ke zhlédnutí ukázka nového kynologického sportu Treibball (Treibball klub), kde pes manipuluje – podle pokynů psovoda – s gymnastickými míči, s nimiž překonává překážky a řeší trasu pohybu.

Jestliže vás z živočišné říše zajímají spíše „exoti“, v sobotu odpoledne si budete moct poslechnout přednášku paní Ing. Renaty Masopustové – o chovu exotických zvířat. Vzápětí paní Masopustová zasedne na místo naší odborné poradny a osobně zodpoví všechny vaše případné dotazy na zmíněné téma.

Velkou novinkou letošního doprovodného programu veletrhu budou minikoníci, v 13:00 začne propagační výstava miniaturních koní pod vedením Asociace chovatelů miniaturních koní! Koně plemene Mini Horse byli do ČR importování kolem roku 2000, pocházeli buď z USA či z britských ostrovů, dnes už jsou rozšířenější. Přijďte si prohlédnout tato neobvyklá zvířata!

Odpoledne a v podvečer znovu vystoupí Alena Smolíková, známá „průkopnice“ Dogdancingu. Poté ji vystřídá paní Klára Vodičková, která se zabývá převýchovou problémových koček. Máte doma „Bad kitty“? Paní Vodičková věří, že žádná kočka není ze své podstaty zlá – některé z nich pouze neví, jak dát najevo, že jim něco vadí… Začala proto studovat způsoby jejich tréninku; nezaměřuje se pouze na vnější kočičí signály, ale snaží se vnímat také ty vnitřní, přičemž využívá i některé alternativní metody jako Bachovu terapii či aromaterapii. Paní Vodičková pracuje jako trenérka zvířat v Zoologické zahradě hl. m. Prahy, a to pod vedením velice uznávaného specialisty RNDr. Františka Šusty, Ph.D. Máme velkou radost, že také pan Šusta se veletrhu zúčastní (viz dále – nedělní program)!

V sobotu večer se budete moct znovu podívat na Králičí hop (více v předešlém článku). Pokud však nestíháte Králičí hop v rámci našeho programu, budete jej moct shlédnout i na vedlejší ploše, a to v těchto časech: ve čtvrtek v 11:00 až 11:30, v 17:00 až 17:30, v pátek, v sobotu i v neděli v časech 11:00 až 11:30, 14:00 až 14:30 a 15:30 až 16:00.

NEDĚLE 12.4.2015

Ani v neděli ještě nepolevujeme, právě naopak! Jak už jsme zmínili výše, veletrh FOR PETS svou návštěvou „poctí“ specialista na trénink zvířat, pan RNDr. František Šusta, Ph.D. (pozn.: foto Ondřej Uhlíř). Finálního výsledku se u zvířat snaží dosáhnout pozitivním posilováním, cestou rozhovoru a porozuměním namísto nátlaku a drilu. „Trénink je rozhovor“, to je jeho hlavní motto i název Šustovy nové publikace: Trénink je rozhovor, ve kterém má i Váš pes co říct, která bude na stánku Nadace na ochranu zvířat k dostání po celé čtyři dny veletrhu! Od 1. září, kdy tato kniha vyšla, je stále nejprodávanějším titulem nakladatelství Plot. Klára Vodičková i František Šusta po svém vystoupení zasednou k odborné poradně, kde si s nimi budete moct osobně promluvit. Časový rozpis odborné poradny naleznete zde; kromě výše zmíněných se do ní zapojí také paní MVDr. D. Pospišilová, Ph.D. – téma Zdraví a prevence nemocí zvířat, paní Vladimíra TicháKynologická poradna a paní JUDr. Jana PrchalováPrávní poradna. Na veletrhu FOR PETS budete mít jedinečnou možnost detailně se informovat u těchto odborníků!

A pokud své mazlíky rádi parádíte, neměli byste si nechat ujít módní přehlídku psích oblečků pod taktovkou SOFA Dog Wear (oblečky Daily wear, Outdoor wear a Luxury Wear). 

Během víkendu se na ukázkové ploše a na pódiu znovu vystřídají také tito „ukázkáři“: Pestrá společnost, DiscDog klub, ZZSV PET-MEDIC, ZO ČSOP Nyctalus, Záchranná brigáda kynologů Praha, Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, Zuzana Coufalová, Pes pro tebe, o.s., Vet-servis, Nativia s.r.o., Klub chovatelů a příznivců fretek a Haf bez obav s.r.o. spolu s psí školou Vychovaný pes (o nich se dozvíte více v článcích o čtvrtečním a pátečním programu).

Podrobný rozpis harmonogramu naleznete zde, medailonky k jednotlivým účinkujícím jsou vyvěšené na zdi naší Facebookové události.

Rádi bychom také zmínili, že v rámci doprovodného programu bude na veletrhu přítomná i Martina Burianová, fotografka zvířat, a to se svým mobilním fotoateliérem, kde vám na požádání pořídí fotografie vás a vašich mazlíků.


Ve čtvrtek, v pátek i v sobotu bude výstaviště otevřené od 10:00 do 18:00, v neděli se vrata hal zavřou o hodinu dříve, tedy v 17:00.

Na závěr bychom chtěli velice poděkovat našim sponzorům: společnosti Mars Czech s.r.o., internetovému portálu levnéELEKTRO.cz, studiu LABmediafirmě DITIPO – papírnické a dárkové zboží, nakladatelství Fabula, nakladatelství Fragment, pekařství Mr. Baker, nakladatelství Mladá fronta a časopisu Pastelka.
Ještě jednou moc děkujeme!

Doufáme, že se vám na FOR PETS bude líbit a užijete si jej spolu s námi :-)! Veletrhu zdar!

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist