Veletrh FOR PETS 2015 se blíží!

01.04.2015

Vážení příznivci veletrhu FOR PETS,

jak jsme vás již informovali v předchozí aktualitě, také letos je Nadace na ochranu zvířat hlavním partnerem veletrhu FOR PETS, který se uskuteční ve dnech 9. až 12. 4. 2015 na výstavišti v Letňanech (PVA EXPO PRAHA) – chystáme doprovodný program. Přípravy vrcholí, programové bloky se tříbí, proto vám postupně představíme „highlighty“ jednotlivých dní.

K doprovodnému programu veletrhu se opět zařadilo několik „stálic“, se kterými jsme rok co rok nadmíru spokojeni a jejichž vystoupení má stále co nabídnout. Mimo to jsme však velice rádi i za novinky, které letos budeme moct představit…

ČTVRTEK 9.4.2015

Máte rádi netopýry? Tato sympatická drobná zvířata se čím dál tím více zabydlují v městské aglomeraci, proto se s nimi můžete setkat i na pražských sídlištích. Jakým způsobem je potřeba netopýry chránit nebo čím jsou výjimeční, to vám představí dobrovolníci ZO ČSOP Nyctalus. Prostor dostanou také fretky, konkrétně Klub chovatelů a příznivců fretek, který se snaží pomáhat fretkám v nouzi.

Vůbec poprvé se v rámci doprovodného programu veletrhu FOR PETS představí disciplína HERSENWERK, a to pod vedením certifikovaných instruktorek Šimony Drábkové a Heleny Hejzlarové. Hlavolamy, které se při Hersenwerku využívají, stimulují všechny smysly a celý nervový systém psů, čímž se uvádí do pohybu jejich mozková činnost. Tato disciplína je vhodná pro všechny psy, pomáhá utužovat vztah mezi psem a jeho majitelem, učí psy koncentraci i sebekontrole… Tvorba hlavolamů navíc není vůbec náročná, také o tom se budete moct přesvědčit ve čtvrtek (a v pátek) na FOR PETS.
Nově na veletrhu vystoupí i český Dog racing klub. Sport Dog racing je přirovnáván ke koňským dostihům, ale běhá se při něm krátká rovinná trať (s překážkami i bez nich). Ve Spojených státech amerických, odkud tento sport pochází, racing běhají pouze teriéři. Český Dog racing klub se však zaměřuje na všechna plemena včetně kříženců.

Jako již tradičně na veletrhu předvede ukázku PET-MEDIC, zdravotnická záchranná služba veterinární, která zajišťuje provoz rychlé záchranné služby v okolí Prahy a ve středních Čechách, dále společnost Nativia, jež přiblíží velice populární terénní sport se psem Canicross, nebo Záchranná brigáda kynologů Praha, která v rámci své hlavní činnosti provádí výcvik nepostradatelných záchranných psů specializovaných na vyhledávání lidí v sutinách, vodních plochách apod.
Ukázku své práce ve čtvrtek předvede také Pes pro tebe, občanské sdružení zabývající se profesionálním výcvikem vodicích a asistenčních psů, a veterinární převozová a odchytová služba Vet-servis, která může být nápomocná při vyklízení nemovitostí, vyprošťování zvířat či v případě problémového chování zvířat apod. Pokud navštěvujete akce Nadace na ochranu zvířat pravidelně, jistě znáte i dámy Annu Krejčovou (a psí školu Canis Minor), která na veletrhu předvede Dogdancing, a Zuzanu Coufalovou věnující se oblíbenému psímu sportu Obedience.

Doprovodný program dalších dní veletrhu FOR PETS 2015 vám podrobněji představíme vzápětí, ještě chvíli vydržte :-). Již nyní se však můžete podívat na celkový rozpis harmonogramu (pozn.: mohou nastat DROBNÉ změny)!

Těšíme na setkání :-)!

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist