Ochranazvířat.cz: Veletrh FOR PETS 2014

07.03.2014

V letošním roce se koná již 4. ročník veletrhu FOR PETS, největšího veletrhu chovatelských potřeb pro zvířata v ČR. Veletrh probíhá od 3. 4. do 6. 4. 2014 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. 

Pozvánka na veletrh FOR PETS 2014, veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata

V letošním roce se koná již 4. ročník veletrhu FOR PETS, největšího veletrhu chovatelských potřeb pro zvířata v ČR. Veletrh probíhá od 3. 4. do 6. 4. 2014 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. 

Veletrhu FOR PETS se pravidelně účastní více než 80 vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. Veletrh je zaměřen na všechny domácí zvířata – kočky, psy, hlodavce, ale také na terarijní a exotická zvířata. Veletrh přinese novinky a trendy v oblasti krmiv, veterinárních přípravků a chovatelských potřeb. 

Hlavním partnerem veletrhu FOR PETS je Nadace na ochranu zvířat, která připravila pestrý a zajímavý doprovodný program veletrhu. 


V rámci doprovodného programu budou moci návštěvníci veletrhu shlédnout mimo jiné ukázky práce zdravotní záchranné služby veterinární (Pet-Medic), ukázky odchytu zvířat (Vet-servis), dále ukázky výcviku asistenčních a záchranářských psů, ale také ukázky zájmových a volnočasových aktivit se psy – např. Dogdancing, Dogfitness, Dogtricks, Treibball, Dogfrisbee, Agility parkur aj. Nebudou chybět ani pódiová vystoupení, prezentace a diskuze s odborníky – mezi jinými např. s Ing. Josefem Dubnem (Státní veterinární správa ČR), Vladimírou Tichou (kynolog), Ing. Renatou Masopustovou (Česká zemědělská univerzita v Praze), Dagmar Zieglerovou (ZO ČSOP Nyctalus), Ing. Zuzanou Pohankovou (LESTARI, o.s.), MVDr. Darinou Pospišilovou, PhD., JUDr. Janou Prchalovou (právní ochrana zvířat), Kateřinou Plačkovou (fyzioterapie) nebo Ing. Pavlem Bradáčem (Škola pracovní a zábavné kynologie). 

Nadace na ochranu zvířat přizvala k účasti na doprovodném programu celou řadou zájmových organizací i profesionálů. Ukázky výcviku dovedností asistenčních, vodících a signálních psů budou prezentovat např. Pomocné tlapky, o.p.s., Pes pro tebe, o.s. a Pestrá společnost, o.p.s.; záchranářské dovednosti psů pak Záchranná brigáda kynologů Praha. Ukázky zájmových, sportovních a volnočasových aktivit se psy předvedou mezi jinými: DiscDog Klub České republiky o.s. pod vedením Yvony Andrové (Dogfrisbee), Ing. Alena Smolíková (Dogdancing), Anna Krejčová – Canisminor (Dogdancing), Haf bez obav, s. r. o. (Dogfitness a Agility parkur), Petra Barborová (Dogtricks), Škola pracovní a zábavné kynologie (Treibball, Heroparkur a Discovering), Běhej se psem a Nativia s.r.o. (Canicross) nebo Zuzana Coufalová (Obedience). 

Doprovodný program je zaměřen nejen na zvířata v zájmovém chovu, ale také hospodářská zvířata a volně žijící živočichy. Ing. Dagmar Zieglerová (ZO ČSOP Nyctalus) představí často nezvané hosty našich domácností - netopýry. Tyto noční savce z rodu letounů si návštěvníci veletrhu budou moci pohladit nebo je dokonce nakrmit. Paní Martina Katzerová z Českého klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti, o.s. představí úskalí v chovu těchto prasátek. Dále se představí Klub chovatelů a příznivců fretek, o.s. 
Součástí doprovodného programu je také umisťovací výstava koček z útulků, kterou ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat připravila paní Kateřina Kašparová, která se dlouhodobě věnuje problematice opuštěných zvířat a sama provozuje Kočičí Azyl. 

Pro více informací o veletrhu FOR PETS:
 

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/891/czech/clanek/veletrh-for-pets-2014/