Zpráva Nadace na ochranu zvířat z benefiční akce na podporu Koňské záchytky

13.08.2012

Zpráva Nadace na ochranu zvířat z benefiční akce na podporu Koňské záchytkyNadace na ochranu zvířat měla tu čest účastnit se v neděli 5. srpna 2012 již druhého ročníku benefiční akce na podporu Koňské záchytné stanice. Letošní ročník benefiční akce nesl název Dítě a kůň a konal se na Hospodářském Dvoře v Bohuslavicích u Telče. Na této skvělé akci se sešlo přes 200 diváků.

Program benefiční akce byl nádherný a také slunné počasí letošní benefici přálo. Diváci mohli obdivovat skvělou práci vystupujících s koňmi i bez nich. Jako první předvedla ukázku barokního ježdění Jitka Vrzáčková. Jiří Košek a Michaela Šrutová podpořili koně tancem ve stylu country. Svou práci s koněm ze země předvedla a zajímavě okomentovala Jana Vija Plačková. Diváci měli možnost sledovat jezdecké umění trenéra přirozené komunikace Josefa Jaromiše s kobylkou Jesse. Kaskadérské kousky manželů Rárových doslova braly dech. Diváci mohli též obdivovat břišní tanečnici, tanec s ohněm nebo vystoupení s kouzelnou hůlkou.
Kromě ukázek se diváci dočkali i povídání o práci Koňské záchytky, kterou provozuje občanské sdružení Na volno. Zazněly zde příběhy zachráněných koní, včetně příběhu současné svěřenkyně, 26-ti leté kobylky Rity.

Na akci promluvila též zástupkyně Nadace na ochranu zvířat Pavlína Krejčíková. Při svém krátkém vystoupení seznámila přítomné s činností Nadace a upozornila na některé nejpalčivější problémy. Zmínila například problematiku velkochovů hospodářských zvířat nebo množíren psů a doporučila adopci zvířat z útulků.
Zlatý hřeb pro všechny zúčastněné pak byl pan Václav Vydra, který ohromil bezudidlovým ježděním, skákáním a celkovým přístupem ke koním.

Akci uzavíral křest nového kalendáře Koňské záchytky a autogramiáda pana Václava Vydry.
Po celou dobu trvání akce bylo možné zakoupit různé předměty v dobročinné aukci, jejíž výtěžek bude věnován na provoz Koňské záchytky. Bylo možné využít veterinární poradny společnosti All Tech nebo poradenství Nadace na ochranu zvířat, která zde měla svůj stánek. Akce se za Nadaci na ochranu zvířat zúčastnily pracovnice úseku SOS Zvíře Pavlína Krejčíková a Petra Malhausová.

Nadace na ochranu zvířat velice děkuje společnosti Dibaq a.s., výrobci krmiva a výživových doplňků pro koně FITMIN za štědrý dar pro svěřenkyni Koňské záchytky, kobylku Ritu. Rita obdržela od tohoto výrobce krmiva 3 pytle granulí FITMIN OPTI (extrudované doplňkové bílkovinné krmivo na dobu 3 měsíců), stabilizované rýžové otruby REFORMER, regenerační směs s probiotiky a ostropestřcem mariánským a 8 kg minerálně vitaminového doplňku MULTI. Celkem poskytl výrobce krmiva pro koně FITMIN dar v hodnotě 4.097,- Kč. Nadace na ochranu zvířat se velice těší na další spolupráci s tímto partnerem v oblasti podpory týraných a nechtěných koní v útulcích.

Další články:
http://www.jezdci.cz/clanky/Uspesna-benefice-pro-Konskou-zachytnou-stanici/
Více o Koňské záchytce:
 http://www.konskazachytka.wbs.cz/

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist