Rady pro letní cesty se psem

12.06.2012

Rady na letní cesty se psem

Blíží se prázdniny a s nimi horké letní dny a cestování. V současné době je stále častější, že nás na cestách doprovází i naši čtyřnozí členové rodiny. Proto jistě nebude od věci, když si připomeneme pár základních pravidel pro příjemné cestování se psy.

  1. Před cestou si zjistěte, zda v místě, kde se chcete ubytovat, přijímají i psy. Místo ubytování volte tak, aby bylo vhodné i pro pobyt se psem – zázemí, procházky apod.
  2. Jedete-li autem, dopřejte psu časté přestávky na protažení a proběhnutí, nechte ho přitom napít. Psa zabezpečte tak, aby to bylo pro něj i pro cestující bezpečné (pomocí bezpečnostního popruhu a postroje, v přepravce, odděleně v zadním prostoru vozu apod.). NIKDY, ANI NA CHVÍLI, NENECHÁVEJTE PSA V LÉTĚ V ZAVŘENÉM AUTĚ! ROZŽHAVENÉ AUTO JE SMRTÍCI PASTÍ!
  3. Cestujete-li hromadnou dopravou, zjistěte-si dopředu, zda dopravce, kterého chcete použít, bere do vozu (na palubu) i psy a za jakých podmínek. Vyberte spojení tak, aby jedna cesta nebyla příliš dlouhá a pes měl možnost se po několika hodinách napít a proběhnout.
  4. Na cestách nezapomínejte na veškeré potřeby pro psa, které by se Vám mohly hodit – zabalte si do batůžku misku na vodu, zásobu vody, očkovací průkaz (Pet Pas), náhubek, botičku pro případ zranění packy, ručník pro případ nutnosti očištění psa, základní věci na ošetření (pinzetu na vyndání klíštěte, desinfekci, obvaz…), pamlsky, oblíbenou hračku na aportování.
  5. Je vašemu pejskovi při cestování špatně? Poraďte se s veterinárním lékařem o použití vhodného přípravku proti nevolnosti. Nedávejte pejskovi před cestou raději žádné krmení. Důležité je psa již od štěněte na cestování zvykat, seznamovat ho s různými dopravními prostředky.
  6. Cestujete-li do ciziny, včas si zajistěte potřebné doklady – v rámci EU stačí Pet Pas s platným očkováním, některé země si však stanovují zvláštní podmínky. Informace najdete na stránkách Státní veterinární správy.
  7. Pokud si na své cesty nemůžete vzít psa sebou, zajistěte mu hlídání u blízkých osob, na které je zvyklý. Není-li to možné, vyberte kvalitní psí hotel, získejte si však všechny dostupné reference od klientů hotelu, nedejte jen na informace na internetových stránkách hotelu. Každý hotel nabízí jiné možnosti – ubytování venku v kotcích nebo v domácím prostředí, individuální hlídání pouze vašeho psa nebo skupinově s ostatními psími návštěvníky. Typ zařízení vybírejte podle zvyků a citlivosti pejska.copyright: Dreamstime

Tip na letní dovolenou se psem:
Pokud hledáte místo, kam můžete i se svým pejskem, zkuste Penzion MOVA v královském městě Kadaň. Dobře se zde najíte a ještě si zahrajete bowling.
Adresa:
Sukova 1715,
Kadaň,
tel.: +420 478 048 100.
Více informací na internetových stránkách http://www.penzionmova.cz

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist