TISKOVÁ ZPRÁVA NADACE NA OCHRANU ZVÍŘAT VELETRH FOR PETS

Již podruhé se v PVA EXPO PRAHA v Letňanech konal veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS.

Letošní ročník veletrhu FOR PETS se proběhl ve dnech 12. – 15. dubna 2012.

 

Veletrhu FOR PETS se zúčastnilo více než sto vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí.

Veletrh byl zaměřen na všechny domácí mazlíčky – kočky, psy, hlodavce, ale také na terarijní a exotická zvířata nebo akvaristiku. Veletrh přinesl novinky a trendy v oblasti krmiv, veterinárních přípravků a chovatelských potřeb.

Nedílnou součástí celého veletržního dění byl doprovodný program, který připravila Nadace na ochranu zvířat, hlavní partner veletrhu FOR PETS.

 

V rámci doprovodného programu mohli návštěvníci veletrhu shlédnout mimo jiné ukázky práce zdravotní záchranné služby veterinární Pet-Medic, dále ukázky výcviku asistenčních a záchranářských psů, ale také ukázky zájmových a volnočasových aktivit se psy – např. Dog Dancing a Dog Frisbee, dále umisťovací výstavu koček z útulků či výstavu králíků. Nechyběla ani pódiová vystoupení, prezentace a diskuze s odborníky – mezi jinými např. s MVDr. Hanou Žertovou (psycholog zvířat), Ing. Josefem Dubnem (SVS ČR), Vladimírou Tichou (kynolog), Radkem Klimešem (Safe African Animals), Ing. Renatou Masopustovou (Česká zemědělská univerzita v Praze) nebo s Dagmar Zieglerovou (Národní síť záchranných stanic ČSOP).

Na doprovodném programu spolupracovala Nadace na ochranu zvířat s celou řadou zájmových organizací. Ukázky výcviku dovedností asistenčních, vodících a signálních psů prezentovalo např. občanské sdružení Pomocné tlapky, dále HELPPES, Středisko výcviku vodících psů a Pestrá společnost, záchranářské dovednosti psů pak Záchranná brigáda kynologů Praha. Ukázky zájmových a volnočasových aktivit se psy předvedli: DiscDog Klub České republiky pod vedením Ivony Andrové (Dog Frisbee), Šimona Drábková (Dog Dancing), Anna Krejčová a její kolegyně Hana Maršálová, Jana Němcová a Veronika Loudová (Dog Dancing). Zajímavé ukázky práce psovodů předvedla Městská policie Praha.

Veletrh FOR PETS byl věnován také jiným než domácím zvířatům a to například volně žijícím handicapovaným živočichům, o něž pečuje Národní síť záchranných stanic Českého svazu ochránců přírody (ČSOP). Na veletrhu prezentovaly svou práci Záchranná stanice Pátek u Poděbrad a Záchranná stranice Nyctalus, která pečuje o handicapované netopýry. Tyto noční savce z rodu letounů si návštěvníci veletrhu mohli pohladit nebo je dokonce nakrmit.

Umisťovací výstavu koček z útulků připravila ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat paní Kateřina Kašparová, která se dlouhodobě věnuje problematice opuštěných zvířat a sama provozuje Kočičí Azyl. Umisťovací výstavy koček se zúčastnilo celkem 11 kočičích útulků působících na území ČR. Díky této výstavě našlo nový domov celkem 23 koček.  

Nadace na ochranu zvířat děkuje všem účinkujícím doprovodného programu za jejich účast a spolupráci na veletrhu FOR PETS.

Děkujeme také návštěvníkům veletrhu za podporu a zájem o zvířata.

 

Pro více informací o veletrhu FOR PETS:

Můžete se také stát fanoušky Facebook profilu Nadace na ochranu zvířat.

foto

foto

foto

foto

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist