Martin Uvízl

Proč běhám?

Otázka, na niž bych mohl mít hned několik, jen jednu nebo také žádnou odpověď. Těžko tak hledám nějaké jednoduché, pro většinu lidí racionální vysvětlení. Pravdou je, že při běhu u mě dochází k harmonizaci těla, duše a mysli. Běh mi přináší radost a uvolnění. Běh mi pomáhá zbavit se vnitřní zloby. Běh mi dodává sílu posouvat své schopnosti dál. Běhám proto, že chci tyto pocity stále znovu zažívat. Pravidelným běžcem jsem se stal v roce 2009 a od té doby mi běh přináší mnoho pozitivních věcí. Běh dnes považuji za nejpřirozenější sport pro člověka.

 

Proč běhám pro nadaci na ochranu zvířat?

S pravidelním běháním přišla i účast v několika závodech, kde jsem zaregistroval skupinky běžců v barvách charitativních organizací s různým zaměřením. Často to byly organizace věnující se pomoci nemocným dětem nebo dospělým lidem. S nápadem běhat pravě pro zvířátka přišel kamarád Štěpán. Pro mě to byl další stupínek v mé životní cestě vegetariána, která se zrodila v roce 1999. Kromě toho, že se stylem života a stravováním nepodílím na násilné smrti zvířat, mám teď možnost zviditelnit organizaci, která se snaží za práva zvířat bojovat. Lidé mají možnost denně sledovat ve sdělovacích prostředcích výzvy známých charitativních organizací na pomoc lidem v zemích třetího světa. Denně je možné sledovat tváře strádajících dětí, zneužívaných žen a zabitých mužů bojujících v řadách vojenských jednotek. Přes moji veškerou úctu k lidem, kteří jsou zapojeni do těchto projektů, jsem si já vybral nadaci podporující práva zvířat. Osudy těchto živých tvorů zůstávají často v pozadí, přestože jsou mnohdy stejně tragické jako ty naše lidské. O to horši je skutečnost, že jim tyto osudy připravujeme sami. Pojďme proto aspoň na chvíli své křivdy vůči zvířatům umírajícím na jatkách, týraným v zajetí či zabíjeným pro potěšení, napravit.

“Dokud budou existovat jatka, budou existovat bitevní pole” - Lev Nikolajevič Tolstoj


Přidej se k nám!

Chceš-li svému běhání přidat další rozměr a udělat něco pro zvířátka, staň se součástí našeho týmu. Část startovného ze závodů PIM půjde na projekty Nadace na ochranu zvířat. Poběž s námi, stačí poslat email na nadace@ochranazvirat.cz. Můžeš se také zapojit do projektu Kilometry pro zvířata. Běžci v tomto projektu věnují jednu korunu za každý svůj uběhnutý kilometr. Pomoci však můžeš i mnoha jinými způsoby. Vše podstatné se dozvíš na www.ochranazvirat.cz

 

uvizl

uvizl

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist