Zvířecí útulek v Dolních Měcholupech zatím nefunguje

23.06.2003

Ačkoli pražští zastupitelé už před půl rokem rozhodli, že město převezme zkrachovalý soukromý útulek pro opuštěná zvířata v Praze 10, zařízení zatím nefunguje. Správa služeb městské policie, která ho má provozovat, totiž stále není vlastníkem areálu. Na  opravu budov přitom má podle svého ředitele Vladimíra Kotrouše připraveno 5 milionů korun.

"Nyní se čeká na zápis do katastru nemovitostí, aby městská policie dostala stavební povolení na rekonstrukci," řekl Kotrouš.

Nyní je útulek v Dolních Měcholupech střežen a pouze se udržuje, aby budovy nechátraly.

"Jakmile katastrální úřad zápis provede, nejdříve začne oprava budovy pro opuštěné kočky , která by měla fungovat jako první," uvedl ředitel. Kdy se tak stane, nedokázal však odhadnout. "Pro odložené psy stačí kapacita trojskéo útulku v Praze 8, který je nyní vytížen ze sedmdesáti procent," dodal Kotrouš.

Útulek měl 150 míst pro psy a 200 míst pro kočky. Financovaly jej peníze soukromé dárkyně, která zařízení založila. Když došly, útulek nesehnal žádného velkého sponzora a skončil v likvidaci. Město v době, kdy rozhodlo o jeho převzetí, po něm zaplatilo dluhy zhruba za tři miliony korun.

V trojském útulku bude podle Kotrouše koncem června slavnostně otevřen pavilon pro kočky. Nahradil původní, který museli dělníci kvůli poškození loňskou povodní strhnout. Kočky našly azyl v jiných podobných zařízeních, s nimiž město při krizových situacích spolupracuje.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist