Červená karta za krutost: WSPA vítá konec zabíjení toulavých psů na Ukrajině

Počátkem tohoto roku byla Společnost pro ochranu zvířat (WSPA) znepokojena zprávou o krutém vybíjení tisíců psů na Ukrajině. K tomuto drastickému kroku údajně přistoupilo několik měst, aby byly jejich ulice „vyčištěny“ před fotbalovým mistrovstvím Evropy 2012, jež je pořádáno Ukrajinou společně s Polskem.

Ačkoliv ukrajinský ministr životního prostředí a přírodních zdrojů, Mykola Zlochevsky, následně nařídil ukončení těchto krutých praktik, WSPA píše dopis předsedovi UEFA, jakož i členům národních výkonných výborů UEFA a žádá je, aby využili svého značného vlivu a zajistili, aby se podobné zabíjení neopakovalo kdekoliv jinde.

V dopise předsedovi UEFA píše generální ředitel WSPA: „Vážíme si toho, že UEFA nepodporuje nebo neschvaluje masové zabíjení psů na Ukrajině, ale tato situace představuje příležitost pro UEFA, aby prostřednictvím svých instrukcí zabránila jakékoliv další zemi provádění masového zabíjení psů jako součást své přípravy na budoucí mistrovství.

Velice bychom přivítali příležitost se s Vámi setkat a projednat možnost podniknout společné úsilí k zajištění toho, že se vlády budou připravovat na budoucí mistrovství pomocí humánního řízení psí populace ke kontrole populace toulavých psů a nikoli masovým vybíjením.“

Efektivní řízení populace toulavých psů

Jak se WSPA přesvědčila prostřednictvím mnoha svých projektů po celém světě, populace toulavých psů může být účinně řízena pomocí identifikace a řešení příčiny problému - toto lze provést pouze přijetím souboru humánních metod na řízení psí populace, které mohou zahrnovat například sterilizaci, registraci psů a propagování zodpovědného vlastnictví domácích zvířat.

WSPA má rozsáhlé znalosti a zkušenosti s humánním řízením psí populace - jsme zakládajícím členem společnosti International Companion Animal Management Coalition (ICAM), která publikovala pokyny pro humánní řízení psí populace a rozsáhle spolupracovala s organizacemi, jako jsou například Světová zdravotnická organizace (WHO), Světová aliance pro kontrolu vztekliny (GARC), Organizace spojených národů, Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) a Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE).

Provedli jsme také několik úspěšných programů na řízení psí populace v zemích po celém světě, včetně Colomba na Srí Lance a v Tanzanii.

Zdroj: http://www.wspa-international.org/

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist