Vybraným útulkům se do Vánoc naplní misky

Třetí ročník projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“ přinese kvalitní krmivo psům 

a kočkám ve 12 krajích České republiky. Počínaje 22. listopadem 2011 budou kamiony postupně rozvážet celkem 40,8 tun granulí do 23 útulků v České republice. Pro svěřence obdarovaných útulků to představuje přibližně půlroční zásobu kompletního krmiva Pedigree
a Whiskas.

Do Vánoc se díky kampani „Pomozte naplnit misky v útulcích“ společnosti MARS Czech s.r.o. 

a Nadace na ochranu zvířat naplní misky 993 opuštěným psům a 461 kočkám. Plné misky jsou vyjádřením denní krmné dávky doporučené pro dospělou zdravou kočku nebo psa střední velikosti; celkový počet naplněných misek je přes 270 tisíc.

Základní podmínkou pro získání daru byla účast útulku v dotazníkovém průzkumu, který během letních prázdnin realizovala Nadace na ochranu zvířat a samozřejmě i splnění podmínek stanovených platnými předpisy na ochranu zvířat. Nadace oslovila 136 útulků pro zvířata v nouzi, ale jen od 57 z nich se jí podařilo získat informace o jejich fungování, kapacitě, vytíženosti, podmínkách příjmu a výdeje zvířat, péči o zvířata, evidenci a vybavení. Z výsledků průzkumu mimo jiné údaje vyplynulo, které útulky mají maximálně vytíženou či přetíženou kapacitu nebo to, jak úspěšně nabízejí zvířata k adopci.

Informace sebrané od útulků a Státní veterinární správy ČR posoudila nezávislá výběrová komise, která 25. října vybrala „vítězné“ útulky. V komisi zasedl doc. MVDr. Richard Sovják, CSc. z České zemědělské univerzity v Praze, MVDr. Milan Snášil, PhD., viceprezident Komory veterinárních lékařů ČR, a MVDr. Jiří Dousek, Ph.D. ze Státní veterinární správy ČR. Nejvíc psí stravy (3,8 tuny Pedigree) získá Psí útulek ve Slezských Pavlovicích (okres Bruntál) s kapacitou 160 psů. Na největší množství kočičí stravy (2,2 tuny Whiskas) se může těšit 130 koček z útulku v Praze-Bohnicích (socioterapeutická farma v psychiatrické léčebně).

Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, je s výsledkem letošní kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích spokojena: „Kampaň naplnila svůj hlavní cíl: vyzvala širokou veřejnost k zodpovědnému vztahu ke zvířatům a vybraným 23 útulkům zajistí misky plné kvalitních granulí pro kočky a psy.“ Za úspěch projektu „Pomozte naplnit misky v útulcích“ vděčí jeho organizátoři všem, kteří přispěli nákupem krmiva značek Pedigree a Whiskas nebo poslali dárcovskou SMS. Mezinárodní společnost MARS Czech s.r.o., přední výrobce krmiv pro kočky a psy zastává odpovědný postoj ke zvířatům a dlouhodobě pomáhá útulkům také v České republice.

Ve všech třech ročnících se mezi obdarovanými útulky ocitl soukromý útulek Psí domov
u Litoměřic. Jeho majitelka, Miluše Maskulanisová si cení toho, že práci útulku ohodnotila odborná komise také letos. „Je to pro nás velká čest, že dostaneme 2,7 tun granulí Pedigree a 270 kilogramů granulí Whiskas. Děkujeme firmě Mars Czech a Nadaci na ochranu zvířat za velkou pomoc. Jsem ráda, že existují firmy, kterým není, na rozdíl od našich zákonodárců, lhostejný osud opuštěných zvířat. Za 18 let fungování útulku se nám nestalo, aby nějaká jiná firma dala psům a kočkám v našem útulku tolik krmení.“

Výsledky projektu "Pomozte naplnit misky v útulcích" 2009 2010 2011 CELKEM
počet naplněných psích misek krmivem Pedigree 121 071 137 545 140 382 398 998
počet naplněných kočičích misek krmivem Whiskas 111 729 127 126 129 985 368 840
darované krmivo Pedigree 28 tun 32,3 tun 32,9 tun 93,2 tun
darované krmivo Whiskas 6,7 tun 7,6 tun 7,8 tun 22,1 tun
počet obdarovaných psů v útulcích 963 590 993 2 546
počet obdarovaných koček v útulcích 251 431 461 1 143
počet obdarovaných útulků 18 23 23  

Nedostatek finančních prostředků a nejistota dalšího fungování je největším problémem téměř všech útulků. Některé útulky jsou přetíženější než v loňském roce, jiné naopak uvádějí vytíženost nižší. Průměrná vytíženost všech útulků byla v loňském roce shodná s průměrnou vytížeností v letošním roce, a to přibližně 88 %. Nejlepší variantou pomoci je poskytnout opuštěnému zvířeti nový domov. Podle průzkumu veřejného mínění má doma zvíře z útulku jen 8 % české populace.


Více informací o Nadaci na ochranu zvířat najdete na: www.ochranazvirat.cz

Informace o kampani Pomozte naplnit misky v útulcích najdete na: www.naplntemisky.cz

  

Zpracovala: agentura Quent, Kristýna Kuncová, e-mail: kristyna.kuncova@quent.czSeznam obdarovaných 23 útulků

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist