Fenka Natálka

Natálka – 9 let – kříženec čsv a německého ovčáka

Natálka se do útulku dostala asi před šesti lety. Ve velmi vážném zdravotním stavu ji dovezla policie, která našla Natálku ležet u železniční trati, kde ji srazil vlak. Natálka měla několik různých zranění, ale nejvážnější bylo zranění pravé přední packy. Nožku měla téměř rozdrcenou a veterináři nezbývalo nic jiného, než ji Natálce amputovat. Následně byl Natálce od veterináře nakázán klid, aby se jí zranění dobře zahojila. Vysvětlujte to však Natálce. Už druhý den po operaci pobíhala po útulku jako šílenec a opravdu si užívala toho, že je naživu. Ošetřovatelky musely Natálku opravdu hodně „krotit“, aby byla aspoň trošku v klidu.

     Ačkoliv je Natálka k lidem opravdu velmi přátelská a strašně ráda se mazlí, jak v útulku plynula léta, nikdo o ni neprojevil zájem. Každý si sice Natálky hned všimnul, handicapovanou fenku politoval a zeptal se, co se jí stalo. To bylo ale vše a Natálku si stejně nikdo nevybral.

     Po několika letech však i pro Natálku svitla jiskřička naděje, přece jen si ji někdo vyhlédl a Natálka putovala do nového domova. Zde však strávila pouze několik dní a byla zase zpátky v útulku. K lidem v nové rodině se chovala úplně bezvadně, poslouchala a strašně ráda se od nich nechala hladit. Horší to bylo s ostatními zvířecími obyvateli. Při spatření drůbeže, králíků nebo kočky Natálka vyloženě šílela a snažila se k nim za každou cenu dostat, aby je mohla ulovit. V jednom kuse běhala kolem plotu sem tam a všemožným způsobem se ho snažila zničit, aby se k nim mohla dostat. Po vrácení do útulku se Natálka chovala tak, jakoby jela jen na výlet a byla zase zpátky doma. Od té doby nikdo o Natálku již neprojevil zájem.

     A Natálka je v útulku spokojená a opravdu ho již bere jako svůj domov. Už toho tolik nenaběhá jako zamlada a ze všeho nejraději se jen tak povaluje. Její nejoblíbenější místo je na boudě, kde dokáže proležet celý den. Jen když je v noci zima, vleze si do boudy, kde přespí a ráno už je zase na svém obvyklém místě. Ze všech věcí na světě však Natálka nejvíc miluje sluníčko. Jakmile sluníčko vykoukne, je Natálka schopná  ( i v téměř těch největších vedrech ) celý den ležet na sluníčku a jen se vyhřívat.  I tak by ale Natálka jistě ráda našla nový domov. Vždyť na sluníčku se může vyhřívat kdekoliv a i doma v posteli by si jistě nestěžovala.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist