Pes Moritz

Moritz – 9 let – Německá doga - harlekýn

     Moritz se do útulku dostal asi před dvěma lety, tehdy jako sedmiletý pes. Jeho majitel se dostal do těžké životní situace. Musel se odstěhovat pryč ze svého domova a Moritze, jelikož byl příliš velký, tam také nechal.

     Několik dní se o Moritze starali příbuzní, ale většinu času strávil v opuštěném domě sám. K cizím lidem se choval nedůvěřivě, moc se k nim nechtěl přiblížit a občas na ně vrčel.  Postupně se tak o něj nechtěl nikdo starat a Moritzovi nezbylo nic jiného, než odcestovat do útulku.

     Odstěhovat Moritze z jeho domova ale dalo opravdu spoustu práce. Moritz totiž nikdy nejel autem a bál se do něj nastoupit. Nakonec se musela sehnat dodávka a z dlouhého prkna udělat rampa. To už Moritzovi vyhovovalo a hrdě nastoupil do auta. Pochopitelně, že nechtěl být v dodávce sám a musela s ním jet jedna z ošetřovatelek útulku.

     Co se chování týče, je Moritz  k cizím lidem  poměrně nedůvěřivý a delší dobu mu trvá, než si na někoho zvykne. A to se s rostoucími léty stále více stupňuje. Kromě toho je Moritz také poměrně náladový a když se špatně vyspí, stojí to opravdu za to. Moritz potom na každého vrčí a je pěkně „protivný“. A jeho vrčení vážně stojí za to. Je to spíše jako menší hřmění.  Jakmile je však Moritz v dobrém rozpoložení, stává se z něj ten největší ( a to doslovně ) miláček v celém útulku. Strašně rád se potom mazlí a hlavně „chová“. Jeho „chování“ probíhá tak, že si Moritz vybere jednu z ošetřovatelek, stoupne si na zadní nohy a přední packy si dá na její ramena a vesele jí slintá na hlavu. „Oběť“ kterou Moritz takto poctí svoji láskou je pak celá pošlapaná a zaslintaná. A udržet na sobě jeho živou váhu 73 kg také není žádná hračka.  V útulku je Moritz opravdu spokojený a pokusit se ho donutit, aby opustil jeho areál ( např. při veterinární prohlídce ) je téměř nadlidský úkon. S ostatními psy se Moritz nesnese, ale každou psí slečnu ve svém kotci s radostí přivítá a zahrne ji přívalem přátelských "slintů".

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist