Pes Ferda

Ferda - tento jezevčík se do útulku v Praze - Komořanech dostal jako mladý týraný psík. Je v útulku již 5 let. Zřejmě vlivem častého bití a tím pádem poškození mozku se u něho rozvinula epilepsie. Bere pravidelně léky, bez kterých by se neobešel, ale i tak má občas záchvat. Je to velice pěkný pes a zájemci o jeho adopci by se snadno našli, ale kvůli epilepsii a občasným záchvatům se potenciální noví majitelé tohoto problému velmi obávali a adopci raději vzdali.

Našli se sice za celou dobu dva lidé, kteří by si ho vzali, ale další překážka je jeho hrozná bojácnost, zřejmě také pozůstatek týrání v mládí. Ani se k cizím lidem nepřiblíží. Od pracovníků útulku si již vezme z ruky piškot a občas se nechá v klidu pohladit. To si to pak doslova užívá, ale nesmíte udělat rychlejší pohyb, to hned vyskočí a uteče. Ferda je příklad toho, jak člověk dokáže zničit psí duši.

Vzhledem k handicapu, který mu způsobil necitelný člověk, je jeho další umístění velmi problematické, je však třeba zajistit finanční prostředky na jeho pobyt v útulku a především na jeho léčbu, která je s největší pravděpodobností doživotní.

Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky jako příspěvek na úhradu jeho léčby a pobytu v útulku. 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist