Pes Míša

Míša

Dne 1. 10. 2010, kontaktovala starostka obce Ploskovice pracovníky útulku Psí domov Řepnice a informovala je, že v obci mají nalezeného psa, ale je ve velmi špatném stavu a pravděpodobně brzy uhyne. Když přijeli na místo, spatřili psa opravdu velmi zuboženého, ani nevěřili, že se z toho dostane. Byl to pes malého plemene, asi kříženec Shi-tzu. Na hlavě neměl téměř žádnou srst, pouze zarudlou kůži, olysalé uši a holé, veliké plotny po celém těle. Navíc pes velice zapáchal. Nebylo divu, celé tělo měl jakoby zhnisané až mastné.

Pejsek byl ihned odvezen na veterinární ošetřovnu. Veterinární lékařka psa prohlédla a výsledek prohlídky vůbec nebyl potěšující. Pes měl silný zánět kůže (proto ten zápach a hnis), silný zánět zvukovodu v obou uších (proto měl uši olysané a také zhnisané). Bylo jasné, že léčba bude dlouhodobá a finančně náročná a bude vyžadovat trpělivost ze strany ošetřujícího personálu i ze strany psa. Pracovníci útulku byli však odhodláni se do náročné léčby pustit.  Nejdříve dávali 2x denně kapky do uší, pejsek dostával antibiotika na kůži a speciální koupel 3x týdně. Asi po měsíci se vše začalo hojit. Mohli psa i trochu ostříhat. Za další měsíc byl již pes v pořádku a mohl jít do nabídky v pořadu „Chcete mě?".

Ozvala se paní z Prahy a pes Míša „skončil“ v novém domově na gauči. Pes je v Platnéřské ulici v Praze a má se velmi dobře.  Nová majitelka, která se Míši ujala, je s ním spokojena a Míša určitě také. Tak šťastně skončil jeden příběh pejska, o kterého se jeho původní majitel vůbec nestaral a který by určitě uhynul na infekci, kdyby se mu nepodařilo nějakým způsobem utéci. Také patří velký dík i paní starostce za to, že psa předala pracovníkům útulku a neštítila se ho. Je vidět, že za vším je vždy člověk a pokud má zájem a snahu, řešení se vždy najde!

Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky na uhrazení předchozí nákladné léčby a pobytu Míši v útulku.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist