Třínohý pejsek Tlapička

Třínohý Tlapička

Jednoho krásného dne byl do útulku v Ústí nad Orlicí dovezen pejsek, který napadal na přední levou nohu (pravděpodobně auto úraz), pejsek jménem Tlapka byl umístěn mezi pejsky ostatní a nikdo ze zaměstnanců se nepídil po tom co pejsek s nožičkou má. Protože do tohoto útulku jezdila jedna paní, které nebyl osud Tlapičky lhostejný, oslovila nás a našeho pana veterináře o radu co s pejskem udělat.

Tlapička byl 21.9.2009, převezen do našeho útulku Canis centrum s.r.o. v Lanškrouně, kde mu bylo uděláno kompletní vyšetření nohy. jak RTG, tak neurologické vyšetření. Rentgeny ukázaly, že se jedná o zlomeninu staršího data, která Tlapičkovy špatně srůstá. Byla nám ale i tak doporučena rehabilitace, která by alespoň nožku mohla rozpohybovat. Bohužel to, jak se o nožičku stále opíral, odíral si tím jeden kloub, který jsme mu třikrát denně čistili a zavazovali. Jeho stav se začal zhoršovat, přidaly se vysoké teploty, na které nezabírala ani antibiotika. Nožička ho silně bolela a otékala. Během jediného víkendu to šlo s Tlapkou rychle z kopce a náš veterinář nás postavil před hotovou věc  - AMPUTACE.

Nedalo se nic dělat, Tlapička musel na amputaci jinak by nám umřel. Operace dopadla dobře. Tlapička se krásně zotavoval a skutečnost, že nemá jednu nohu mu vůbec nevadila. Jakýkoliv pohyb pro něj ihned po operaci neznamenal žádný problém.

Zkrátka pejsek dělal všem jen samou radost. Během jediného dne začal chodit po třech nohách a na tu amputovanou si ani nevzpomněl. Půl roku vše vypadalo nadějně. Ovšem jen do doby, kdy se u něho začaly objevovat nevysvětlitelné záchvaty, které připomínaly epilepsii. Ovšem ani po měsících léčba nezabírala. Následovala spousta dalších vyšetření (odběry krve, rtg, sono atd). Tímto vyšetřením se zjistilo, že má Tlapka špatnou funkci štítné žlázy, nefungují mu ledviny a má silný zánět v celém těle. Bohužel ale nebylo vyloučeno i to že záchvat může způsobovat i nádor štítné žlázy či nějaké poškození mozku, které mohlo vzniknout po nárazu auta. Stále probíhají další a další vyšetření a pro nás  je to velmi náročné, ale  velmi důležité.

Tlapička již drží přísnou ledvinovou dietu (která je dosti drahá) a do budoucna chceme, aby podstoupil kompletní vyšetření a to vyšetření CT. Chceme totiž vědět, co se s Tlapkovým těle děje. Chceme mu pomoci žít normální život. Tlapička je krásný pejsek, který si už hodně prožil. Je to pes do nepohody, který nikdy nezradí. Miluje lidi. I bez nožičky se umí rychle pohybovat. Na nás je teď najít tu správnou cestu k jeho uzdravení. Pomůžete nám i vy?

Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky na zajištění kvalitního dietního krmiva (ledvinová dieta), na veterinární a další péči o Tlapku a na jeho pobyt v útulku do té doby, než se pro něj najde nový domov. Bude-li dostatek finančních prostředků, Tlapka dostane i příspěvek do nového domova na léčbu, kterou nutně potřebuje.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist