Dědula

Tento malý psík byl zřejmě dlouhou dobu  uvázaný na režném provaze u patníku u silnice u obce Únanov. Jeho snaha vyprostit se ze zajetí byla marná a zanechala na jeho krku škaredé krvavé rány.

Přesto však měl alespoň trochu štěstí. Všiml si ho pan Milan K., který náhodně kolem projížděl, pejska odvázal a odvezl do útulku v Příměticích.  Pracovníci útulku pejska převzali v polovině prázdnin 2010.

Při veterinární prohlídce bylo vidět, že psík trpí velkými bolestmi, zcela zkolaboval. Šrámy na krku nebyly jediným zraněním. Psík byl opravdu starý a v životě toho zažil mnohem víc. Důvodem jeho kolapsu bylo především to, že ho někdo ještě před opuštěním surově zbil. Pejsek byl také celkově velmi vyhublý a malátný.

Po několikadenním odpočinku následovalo další veterinární vyšetření. Ve starém tělíčku pejska bylo nalezeno několik broků, bylo ale také zjištěno velmi vážné, již nevyléčitelné onemocnění.  Pejsek po několika dnech získal nové jméno a ošetřovatelky mu v útulku začali říkat Dědula.

V útulku se Dědulovi snaží dopřát aspoň pěkný zbytek jeho života. Bydlí v teple v  kanceláři útulku a chodí na krátké vycházky. Samozřejmě, že kdyby našel milujícího páníčka a teplo domova, bylo by vše ještě lepší. Nový majitel by se musel smířit s tím, že Děda musí brát již doživotně léky a že je jeho životní cesta již téměř u svého konce. Přesto ze za Dědu pracovníci útulku moc přimlouvají a doufají, že se ještě najde člověk, který má srdce na pravém místě a Dědulovi ukáže, co znamená mít domov, kde je jistota a bezpečí.

Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky na zajištění kvalitního krmiva, na veterinární a další péči o Dědulu a na jeho pobyt v útulku do té doby, než se pro něj najde nový domov. Bude-li dostatek finančních prostředků, Dědula dostane i příspěvek do nového domova na léčbu, kterou nutně potřebuje.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist