Lízinka

      Fenku anglického bulteriéra Lízinku vlastně zachránila náhoda a duchapřítomnost lidí, kteří ji našli. Nebýt toho, že ji náhodně potkali v lese, pravděpodobně by tam někde Lízinka umřela hladem a na podchlazení.

     Jeden den na konci září 2010 se manželská dvojice vydala na procházku se psem do lesa u obce Suchohrdly u Znojma. Procházka byla příjemná, pes nerušeně pobíhal okolo a vládla všeobecná pohoda. Až do chvíle, než pobíhajícího psa něco zarazilo a začal obezřetně větřit. Toho si všimli i oba manželé a začali se zajímat o to, co zaujalo jejich pejska. To co po chvíli spatřili, jim naprosto vyrazilo dech. Naproti nim kulhalo neuvěřitelně vychrtlé stvoření, které jen vzdáleně připomínalo psa. Manželé nezaváhali, chytli svého pejska a opatrně se vydali cizímu psovi vstříc. Přece jen nevěděli, jak bude cizí pes na ně i jejich pejska reagovat. Až při bližším prozkoumání zjistili, že onen pes je vlastně fenka anglického bulteriéra. Fenka byla natolik vyčerpaná a vyhublá, že už jen zvládla dojít k pánovi a tam se mu zhroutila přímo k nohám. Ten vůbec nezaváhal, vzal fenku do náruče a nesl jí až k autu. V autě si fenka lehla na zadní sedadlo a hned usnula. Bylo jí jedno, kde je i to, že je s ním v autě jiný pes. Hlavně, že byla v teple. Manželé se okamžitě rozjeli do přímětického útulku. Tam, když ošetřovatelky spatřily, v jakém je fenka stavu, ihned volaly veterináře, protože potřebovala okamžitou veterinární péči. 

       Veterinářka provedla celkové vyšetření a poté fenku ošetřila. Kromě toho, že byla fenka silně podvyživená, byla také hodně zablešená. Drápky na všech packách měla tak dlouhé, že byl vlastně zázrak, že na nich vůbec mohla chodit. Na pravé přední pacce se jí drápky navíc stočily a zarostly do bříšek prstů. V těchto prstech měla potom fenka silnou infekci, která se jí hojila několik týdnů.

     Po ošetření byla fenka uložena do klece na veterinární ošetřovně, aby byla v teple. Jakmile dostala jídlo, málem ho zhltla i s miskou. Vzhledem k tomu, že několik dní nejedla, musela dostávat granule jen po troškách, aby všechno nezhltala naráz. Prvních několik dní potom fenka v útulku jen prospala a projedla. Také ji čekaly pravidelné kontroly u veterináře, jak je na tom s váhou a s infekcí v tlapce. Po několika dnech v útulku dostala své nové jméno – Lízinka.

     Nyní je již Lízinka po zdravotní stránce v pořádku. Je to velice hodná, milá a klidná fenka. Strašně ráda se hladí a mazlí. Při poslední veterinární prohlídce dokonce veterinář řekl, že s tím přibíráním by už mohla přestat. Lízinka totiž přibrala téměř 10 kilo a to vychrtlé stvoření byste v ní už jen těžko hledali.  Lízinka ale jakoby se bála, že by snad zase mohla trpět hlady, sní téměř všechno, na co přijde a i to je jí někdy málo. Najde-li novou rodinu, jistě jí bude dělat jen radost.

Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky na zajištění kvalitního krmiva, na veterinární a další péči o Lízinku a na její pobyt v útulku do té doby, než se pro ni najde nový domov.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist