Pes KAREL

Pes KAREL

Městská policie v Olomouci dovezla dne 6.11. 2009 do Útulku pro opuštěná zvířata LOZ Olomouc ve velmi špatném zdravotním stavu psa Karla (Kazana). Jedná se o německého ovčáka, jeho stáří bylo v den příjmu odhadnuto přibližně na 9 let.

Pes byl evidentně dlouhodobě špatně živený a postrádal jakékoliv svalstvo. Na těle téměř postrádal ochlupení a kůže byla hodně poškozena. Při umístění do útulku byl velmi klidný a trpělivý a na pokusy o kontakt reagoval flegmaticky. Pozvolna si zvykl na nové prostředí a lidi, kteří se o něj starají, i na límec, který musí nosit.

Veterinární vyšetření a krevní rozbory prokázaly, že pes trpí potravní alergií, dále špatnou funkcí štítné žlázy a kvasinkovým bakteriálním zánětem kůže. Veterinář Karlovi nasadil hypoalergenní krmivo, léky na štítnou žlázu a doporučil 1x týdně koupele v šampónu Seboderm. Karlův výživný stav se od listopadu 2009 výrazně zlepšil, pes se osvalil a přibral 7 kg. Miluje procházky (jedna z mála chvil, kdy nemusí mít límec), kdy jej dochází venčit lidé, kteří jej našli, aby mu zpříjemnili alespoň trochu jeho dlouhý pobyt v útulku.

Pes potřebuje zejména velmi kvalitní stravu pro psy s potravní alergií, léky na štítnou žlázu a šampon a sem tam nový límec (to když se ten starý rozbije). Tato strava (speciální suché krmivo - granule) je poměrně nákladná. V poslední době začíná docházet k samovolnému úniku moče.

Útulek LOZ ČR Olomouc použije Vaše finanční příspěvky na zajištění kvalitního krmiva, na veterinární a další péči o Karla a na jeho pobyt v útulku do té doby, než se pro něj najde nový domov, což se po tak dlouhé době jeho pobytu v útulku jeví téměř nemožné i pro výrazný zápach, který je způsoben jeho onemocněním.

Napsali o Karlovi lidé, kteří jej   nalezli:                         

 

„Nikdy neříkej nikdy“

Ač mám zvířata moc ráda, zvláště pak psy, nikdy jsem do žádného útulku ani nenahlédla. A to úmyslně. Myslela jsem si, že bych to prostě nezvládla a jen přemítala o tom, jak je to tam pro zvířata hrozné. Osud vše ale změnil.

Našli jsme starého, zanedbaného a nemocného "vlčáka " a jelikož jsem si ho nemohla nechat (stále doufám, že prozatím ) , bydlí teď v olomouckém útulku. Má to složité, kvůli svým kožním problémům nemůže být v bytě a zároveň nemůže být celoročně venku a nebo někde sám...Takže mi to nedalo (cítila jsem za něj už i určitou zodpovědnost) a začala jsem za ním do útulku co nejčastěji chodit, vyrážíme spolu a s mojí fenkou ven. Každý víkend jej beru na nějakou chvíli i k nám domů, mj. kvůli vykoupání, které má od veterináře předepsané. A to proto, abych pomohla co nejvíce jemu a také nějak odlehčila lidem, co v útulku pracují
……

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist