Kocour Matýsek

Kocour Matýsek

Matýskův příběh začal koncem října roku 2010. Do depozita občanského sdružení Srdcem pro kočky ve Vrbičanech u Kladna volala paní z Rakovnicka s tím, že našli zbídačené koťátko někde poblíž místního statku. O koťátko se údajně nikdo nestaral, teklo mu z očí i z čumáčku a kdosi snad koťátko dokonce zanechal pohozené venku.

 

Pracovníci depozita se rozhodli koťátko přijmout, i když měli plný stav, neboť v okolí nebyl žádný jiný útulek, který by mohl stávající situaci řešit. Museli však nejdříve vyřešit převoz a ubytování koťátka. V tom jim velmi pomohla jejich spolupracovnice, která se postarala o jeho převzetí a převoz do Vrbičan a nechala ho na své náklady vyšetřit veterinárním lékařem, zakoupila léky i odčervovací prostředky. Kocourka provizorně ošetřila a přivezla ho v co nejlepším stavu do depozita.

Dostal antibiotika, ale bylo na první pohled zřejmé, že pobyt kocourka v depozitu bude na delší dobu a jeho léčba bude běh na dlouhou trať. Byl ve velmi špatném stavu. Měl nemocí zúženou hlavičku, nepoměrně menší oproti tělíčku, křivicí zdeformované nožičky, delší srst byla napadená všenkami a hnidami, silně zapáchal.

Kocourek dostal krásné jméno Matýsek.

Byl umístěn do karantény, po relativním zlepšení byl naočkován. Jeho zdravotní stav však stále velmi kolísal, nakonec bylo nutné celkové laboratorní vyšetření. To přineslo velmi nepříznivé výsledky a zjistilo celou řadu bakteriálních a parazitárních onemocnění (chlamydiozu, herpes-virus, isospora felis…). Díky náročné léčbě došlo také k likvidaci střevní mikroflóry, léčba tedy musela a bohužel stále musí být volena velmi opatrně s ohledem na širokou škálu onemocnění. Pracovníci útulku mají s těmito onemocněními bohaté zkušenosti,  takže spolu s veterináři dávají Matýskovi tu nejlepší a maximálně odbornou péči.

 

Matýskovo dobrodružství zdaleka nekončí, zatím na tom není nejlépe, je potřeba o kocourka pečovat a zajistit aby se jeho stav alespoň stabilizoval. Do budoucna na tom nemusí být Matýsek vůbec špatně, může mít následky nepatrné, na druhou stranu nelze dělat unáhlené závěry a jaké bude jeho postižení ukáže teprve čas. V tuto chvíli je potřeba vyčkat a sledovat závažnost onemocnění a jeho projevy.

Nový domov budou pečovatelé Matýskovi hledat až časem, pokud to také jeho stav dovolí.

Povahově je Matýsek neskutečný mazel, velmi milý a vstřícný.

 

Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky na zajištění kvalitního krmiva, na léčbu a další péči o Matýska a na jeho pobyt v depozitu do té doby, než se pro něj najde nový domov.

 

 

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii kocourka Matýska:

http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/Matysek/

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist