PES ALF

PES ALF

Městská policie v Postoloprtech dovezla do Útulku pro opuštěná zvířata Jimlín ve velmi špatném zdravotním stavu psa Alfa. Jedná se o německou dogu, stáří přibližně 1,5 - 2 roky.
Psa Alfa našel soused uvázaného u garáže, ponechaného bez vody a potravy, několik dní poté, co se jeho majitel odstěhoval. Pes je evidentně dlouhodobě podvyživený (míra v kohoutku 87 cm, váha 32 kg) a postrádá potřebnou svalovou hmotu. Při umístění do útulku byl velmi bázlivý a na pokusy o kontakt reagoval agresivně. Pozvolna si však zvyká na nové prostředí a lidi, kteří se o něj starají.


Veterinární vyšetření a krevní rozbory prokázaly, že pes je v poměrně dobrém zdravotním stavu, hlavním problémem je však těžká podvýživa. Veterinář Alfovi nasadil výživový režim a pes je pomalu dokrmován. Postupně se vzpamatovává i z počátečních zažívacích potíží, kdy nebyl schopen udržet jakoukoliv potravu.


Pes potřebuje zejména velmi kvalitní stravu, která by maximálně šetřila jeho traumatizované trávicí ústrojí, ale zároveň mu dodávala veškeré potřebné živiny a umožnila mu zesílit. Tato strava (speciální suché krmivo - granule) je velmi nákladná.


Nějakou dobu bude také trvat, než pes získá plnou důvěru v lidi a nebude svůj strach řešit agresí. Již nyní je však vidět, že se díky trpělivé péči pracovníků útulku lepší nejen jeho fyzický ale také psychický stav.


Nadace na ochranu zvířat použije Vaše finanční příspěvky na úhradu veterinárního ošetření, zajištění kvalitního krmiva, na pobyt a péči o Alfa v útulku Jimlín. 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist