Ochranazvířat.cz: VÝSTAVA PRO KOČKU - jarní umisťovací výstava opuštěných koček

16.03.2010

VÝSTAVA PRO KOČKU - jarní umisťovací výstava opuštěných koček

V neděli 18. dubna 2010 se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice) v pořadí již 12. VÝSTAVA PRO KOČKU - jarní umisťovací výstava opuštěných koček. Cílem akce je najít domov kočkám z útulků a získat krmení pro ty, které si noví majitelé neodnesou. Vstupenkou na výstavu je konzerva krmení pro kočky, kterou je možné koupit i na místě.

Co na vás na výstavě čeká?

V Chvalské tvrzi bude k vidění zhruba 150 koček a koťat, která se těší na nový domov. Většinou se jedná o bytové mazlíčky, mezi vystavenými zvířaty se ale najdou i kočky vhodné k domku se zahradou. Seznámit se budete moci s kočičími dorostenci, kteří potěší vaše dítě, i rozšafnými staršími kočkami, které snadno zapadnou do poklidného života většiny rodin.

Všechny vystavované kočky jsou vakcinované a v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. U zvířat starších 8 měsíců je samozřejmostí kastrace. Kočky, jež na výstavě uvidíte, momentálně žijí v některém z 10 soukromých útulků, převážně v Praze okolí. Právě pro tato zařízení jsou určeny konzervy, které se získají ze vstupného. Umožní nakrmit další kočky a koťata, dokud se i pro ně nenajdou vhodné domovy.

Pro děti je ve spolupráci s Kulturní a rodinným centrem Nová Trojka přichystán výtvarný program. Navíc děti, které přinesou na výstavu vlastnoručně namalovaný obrázek kočky (čtvrtka velikosti A4), mají vstup zdarma!

Proč umisťovací výstava?

Důvody, proč umisťovací výstavy pořádáme, se dají shrnout do tří bodů:

Výstavy pro kočku pořádáme již sedmým rokem. Akce jsou úspěšné jak z hlediska návštěvnosti, tak počtem umístěných zvířat. Na výstavě, která v prostorách Chvalské tvrze proběhla na podzim 2009, našlo domov 97 koček ze 140 vystavených.

Akce se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), 19. dubna 2009 od 10 do 17 hodin. Tvrz se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 398.

Další informace?

Podrobné informace o výstavě najdete na www.kocky-online.cz/akce, kde si také můžete vybrat si kočičího společníka „on-line“ z databáze veterinárně ošetřených zvířat z celé republiky. Aktuálně hledá prostřednictvím naší internetové nabídky domov 383 koček a kocourů.

 

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/701/czech/clanek/vystava-pro-kocku---jarni-umistovaci-vystava-opustenych-kocek/