Ochranazvířat.cz: Drastické transporty koní

Drastické transporty koní

Nadace na ochranu zvířat se připojila k mezinárodní kampani organizace World Horse Welfare, která prostřednictvím písemného prohlášení (54/2009) žádá evropské poslance, aby podpořili přezkoumání současného nařízení o přepravě, konkrétně koní.

Každý rok je na sto tisíc koní přepravováno v příšerných podmínkách napříč Evropou během několikadenní nepřetržité cesty, uprostřed horkého léta i mrazivé zimy, bez odpočinku, jídla a vody. Současná legislativa ve formě nařízení Rady EU (ES) 1/2005 má vážné nedostatky a některé členské země jej důsledně nevynucují, což má za následek vyčerpání, zranění, bolest a stres koní.

Tyto převozy jsou nejen nelidské, ale zároveň zcela zbytečné.

Organizace World Horse Welfare objevila trasu napříč Evropou mířící na jatka, která do svého konečného cíle vede přes 180 licencovaných koňských jatek. Koně by se měli porážet co nejblíže místa svého původu a přepravovat ve formě masa, a ne být nuceni snášet nekonečné dny utrpení.

132 565 občanů Evropy již podepsalo petici, která byla nedávno předána Evropské komisi, ve které žádají o ukončení těchto barbarských praktik. Tisíce dalších lidí posílají panu Barrosovi pohlednice s podobným požadavkem.

Pokud byste chtěli získat další informace o dlouhé přepravě koní na porážku, kontaktujte prosím organizaci World Horse Welfare na +44 (0)1953 497226 (e:hannahlynch@worldhorsewelfare.org) nebo navštivte www.worldhorsewelfare.org

 

 

Adresa: http://www.ochranazvirat.cz/697/czech/clanek/drasticke-transporty-koni/