ZÁKAZ LOVU VELRYB, CHRAŇTE VELRYBY!

ZÁKAZ LOVU VELRYB, CHRAŇTE VELRYBY!

22. června 2009 se setká 80 světových vlád, aby rozhodly o budoucnosti velryb. Více než 25 let od schválení celosvětového zákazu lovu velryb jsou tito inteligentní savci opět v nebezpečí. Připojíte se ke světové kampani a pošlete dopis na jejich záchranu?

Na každoročním setkání Mezinárodní velrybářské komise v Portugalsku budou členské země zvažovat návrh na povolení pobřežního lovu velryb, což by ve výsledku představovalo účinné zrušení celosvětového zákazu lovu velryb a znamenalo pohromu pro velryby. Zákaz lovu velryb nechrání tento živočišný druh pouze od vyhynutí, ale chrání velryby také od extrémního utrpení. Pokud vlády zruší zákaz zbytečného a nehumánního zabíjení velryb, bude to z globálního hlediska obrovský krok zpět pro ochranu zvířat. Zdá se, že mnoho vlád se nebezpečně zajímá o přijetí návrhu na povolení pobřežního lovu velryb. Věří, že by to mělo vliv na kontrolu nad japonským tzv. „vědeckým“ velrybářstvím...To je samozřejmě nesmysl. Handlování s kvótami pobřežního lovu velryb nezaručí méně zabitých velryb v Japonsku, Norsku a na Islandu, kde je zákaz lovu velryb trvale porušován. Naopak. Tento návrh by otevřel cestu k nárůstu krutého průmyslového zabíjení velryb po celém světě. Pokud však dostatečné množství lidí vyjádří svůj odpor proti lovu velryb, můžeme mu předejít! Světová společnost na ochranu zvířat (WSPA) žádá lidi z celého světa, aby napsali svým vládám a požádali je, aby hlasovaly PROTI pobřežnímu lovu velryb.

Prosíme vás, podpořte zákaz komerčního lovu velryb a ochraňte velryby před krutou, pomalou a bolestivou smrtí, způsobenou explodujícími harpunami. Podporu vyjádříte Vaší registrací na internetových stránkách WSPA: http://e-activist.com/ea-campaign/clientcampaign.do?ea.client.id=24&ea.campaign.id=3392

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist