Jezte méně masa, bojujete proti globálnímu oteplování, říká šéf klimatologů

24.09.2008

Jezte méně masa, bojujete proti globálnímu oteplování, říká šéf klimatologůLidé by měli jíst méně masa a aktivně se tak podílet na boji proti globálnímu oteplování. Tvrdí to šéf Mezinárodního panelu pro změny klimatu (IPCC) Rádžendra Pačaurí. Podle stanice BBC přední vědec výzvu přednese v pondělí na konferenci o zemědělství v Londýně.

7. 9. 2008 10:47 - LONDÝN 

Podle statistik OSN uvolňuje výroba masa víc skleníkových plynů než doprava. „Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) odhadla, že přímé emise z produkce masa tvoří asi osmnáct procent všech emisí skleníkových plynů na světě. Chci proto zdůraznit, že možností, jak zmírnit změny klimatu, je změna stravovacích návyků,“ řekl BBC.

Doprava se na produkci skleníkových plynů podílí zhruba třinácti procenty.

Výzkumy naznačují, že lidé jsou na emise citliví a snaží se třeba omezovat cesty autem. Nemusí si ale uvědomovat, že to, co mají na talíři může mít ještě větší roli,“ dodal pořadatel londýnské konference, Joyce D’Silva.

FAO k výsledku došla tak, že spočítala emise z veškeré činnosti, která s výrobou masa souvisí - od budování pastev a chovů až po zpracování masa. Podíl tří hlavních skleníkových plynů - oxidu uhličitého, kysličníku dusného a metanu - je podle organizace zhruba stejný, i když hlavně podíl metanu klesá.

rei,Novinky, BBC 

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist