Zastavte vraždění černých medvědů

09.09.2008

Protest před britskou ambasádou

Kontakt

Alena Věžníková, +420 736 751 354, aveznikova@ochranazvirat.cz
Lauren Bowey +447890056192; LaurenB@peta.org.uk

NAZÍ PROTESTANTI SE SEJDOU PŘED BRITSKOU AMBASÁDOU, PROTOŽE VRAŽDĚNÍ ČERNÝCH MEDVĚDU PRO KRÁLOVSKOU STRÁŽ POKRAČUJE.

Čeští aktivisté vyzývají královnu a britské ministerstvo obrany k zastavení masakru černých medvědů pro ozdobné čepice královské stráže.

Praha - oblečeni pouze do čepice z umělé „medvědí“ kožešiny a s anglickou vlajkou nakreslenou na zádech, budou členové PETA Europe (People For The Ethical Treatment Of Animals) držet ceduli s nápisem "Bare Skin, Not Bear Skin!" (Holá kůže, Ne medvědí kůže!), zatímco budou stát před britskou ambasádou. Skupina vyzývá Její Veličenstvo královnu Elizabeth a britské ministerstvo obrany k zastavení zbytečného vraždění medvědů kvůli čepicím pro královninu stráž.

Datum:

čtvrtek, 11. září

Čas:

13:00

Místo:

Britská ambasáda, Thunovská 14, Praha 1, 118 00

Členové PETY budou ukazovat holou kůži, aby zastavili masakr medvědů. Na jedinou čepici je zapotřebí celé kůže z jednoho medvěda. Mnoho medvědů, zabíjených pro tyto čepice, je střeleno několikrát, než zemřou. Některým se podaří lovcům utéci a pak vykrvácí. Když jsou zabity matky, jejich osiřelá mláďata jsou odsouzena k vyhladovění.

„Jsme tu dnes, abychom ukázali nahou pravdu za čepicemi královniny stráže. Britské ministerstvo obrany má krev na rukou, jelikož dovoluje vraždění medvědů pro nic víc, než ozdobné čepice. Krásné, syntetické alternativy bez krutosti, jsou snadno k dostání“, říká Lauren Bowey, koordinátora kampaně pro PETU Europe. „Tradice není ospravedlněním krutosti.“

Při hlasování iniciovaném PETOU Europe, téměř 80% britských respondentů bylo proti používání peněz z daní na zabíjení kanadských černých medvědů, kvůli jejich kůži na slavnostní čepice pro královnin regiment. PETA a její pobočky mají velkou podporu od Pamely Anderson, Pink, Sira Roger Moore, Morrissey, James Cromwell, Twiggy a dalších ve volání o zákaz medvědích kožešin jako pokrývek hlav strážců.

Pro více informací navštivte internetové stránky PETA Europe: UnbearableCruelty.co.uk

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist