Méně masa pro záchranu světa !

27.08.2008

Méně masa pro záchranu světa !

Eurogroup for Animal Welfare – Evropské sdružení pro pohodu zvířat, nejvýznamnější ze všech ochranářských organizací členských zemí EU, konzultuje s Evropskou komisí, jaký by měl být přístup EU ke změnám klimatu. Aby lidé pomohli zastavit globální oteplování planety, navrhuje Eurogroup snížení spotřeby masa - a pokud lidé maso jedí, mělo by být produkováno za lepších podmínek pro zvířata i přírodu.

Hlavní dopad intenzivních velkochovů na změny klimatu byl zdůrazněn v reportu FAO (UN Food and Agriculture Organisation).

Chov hospodářských zvířat a s ním související aktivity, jako odlesňování a stále intenzivnější metody farmaření, jsou zodpovědné za více než 18% lidmi vyprodukovaných emisí, způsobujících skleníkový efekt. To je více než celosvětové emise veškeré dopravy dohromady!

Intenzivní chov také značně přispívá k degradaci půdy, neboť enormní množství plodin je pěstováno pouze za účelem výkrmu zvířat. Celosvětově se pro tyto účely používá 70% zemědělské půdy, což odpovídá 30% zemské plochy.

Lze očekávat, že globálně se masná produkce zdvojnásobí na 465 milionů tun v roce 2050. Důvod: lidé stále jedí více masa a mléčných produktů.

Ředitelka Eurogroup Sonja Van Tichelen řekla: „Změna klimatu je něco, co ovlivní nás všechny, ale úpravou našeho jídelníčku můžeme udělat podstatnou změnu. Jíst méně masa nejen přispěje ke zlepšení vašeho zdraví, ale také k menšímu množství škodlivých emisí. Navíc rozhodnutím kupovat maso pouze z ekologických chovů, pomůžete jak zvířatům, tak klimatu.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist