ŽIJEME OLYMPIÁDOU !??

26.08.2008

ŽIJEME OLYMPIÁDOU !??

Z televizní obrazovky i z dalších médií denně dostáváme bohatou dávku informací o olympijském dění v Pekingu. Vnímáme poněkud okrajově i skutečnost, že v dějišti největší světové sportovní události odehrávají se i jiné děje, které poutají pozornost návštěvníků. Netýkají se čestných zápolení ve sportovních disciplinách, dokonce ani politického klimatu země, které nelze od této události zcela oddělit. Jde svým způsobem o zvláštní druh pohostinnosti, kterou zejména turisté z jiných zemí světa vnímají jako přinejmenším bizarní. Což samozřejmě neznamená, že ji odmítnou. Jsou ovšem i lidé, kteří tuto bizarnost nazvou jinak. Jako neuvěřitelnou krutost ke zvířatům, ústící v takzvaně gurmetskou exhibici. Tyto živé zvířecí bytosti olympiádou rozhodně nežijí, ale pro ni a extravagantní formy propagace místní pohostinnosti umírají. Jistěže je možné vzít v potaz zvláštnosti jiných etnik. Svět je však dnes už natolik propojen a etická měřítka srovnatelná a jistě nikoli definitivně neměnná, že krutost, bezohlednost, totální nedostatek empatie a neúcta k daru života v kontrastu s noblesním chováním hostitelů k hostům a úžasnými výtvory ducha kultury pro nás exotického světa, jsou doslova šokující. Ostatně - posuďte sami.

Pokud vás následující informace nenechají lhostejné, napište nám svůj názor, svou reakci na sdělené skutečnosti. Psát můžete na nadace@ochranazvirat.cz nebo na adresu:

Nadace na ochranu zvířat

Pacovská 31

140 00 Praha 4

Rádi váš názor zveřejníme na našem webu, případně dáme k dispozici kontaktním médiím.

Zvířecí penisy v Pekingu, specialita pro gurmány

Doma jez, co máš, a v cizině, co ti dají. Cimrmanovské rčení by ale nejspíš mnohým českým gurmánům zmrzlo na rtech při návštěvě Guolizhuang Penis Restaurantu v Pekingu. Tento podnik se totiž specializuje na zvířecí penisy - vybrat si můžete ze 30 druhů!

Zákazníci si tak mohou pochutnat na pohlavním údu osla, býka, psa, tuleně, jelena, berana nebo třeba hada.

Ceny za nejlevnější jídla připravená z penisu začínají v přepočtu na příjemných cca 750 Kč. Zajímavý je například vařený kotlík s 10 druhy zvířecích penisů, který stojí cca 2 600 Kč.

Nejdražší specialitou je jídlo z penisu kanadského tuleně, které stojí v přepočtu přibližně 6 500 Kč.

Lepší sex i pleť

Guolizhuang Penis Restaurant v Pekingu je velmi populární a kvůli velkému zájmu zákazníků již majitel buduje dokonce řetězec těchto restaurací. V Pekingu jsou v provozu čtyři a jedna byla otevřena i v USA v Atlantě v místní čínské čtvrti.

Pojídání zvířecích penisů ( pohlavních údů ) totiž v Číně platí za lék pro muže na zlepšení sexuální výkonnosti a pro ženy na zlepšení pleti.

V nabídce restaurace nechybí ani zajímavé nápoje - například víno s extraktem ze srnčího srdce, penisu a krve. Pouhých 30 minut po vypití je prý konzument doslova nabitý sexuální energií.

"Tohle jídlo jsem ještě nezkoušel. Ale kdybych byl v Číně, tak bych tam určitě zašel a speciality ochutnal. I kdyby jen ždibec," řekl Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří. "Už jsem vyzkoušel sušené včely, naložené kobylky nebo třeba opečený krokodýlí ocas," vylíčil Okamura.

Možná restaurace přivábí i některé české turisty. Vloni jich do Číny zavítalo zhruba 4 000, letos jich bude díky olympiádě o desítky procent více.

zdroj:idnes.cz

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist