Vyměňte hovězí za klokana, zachráníte Zemi!

13.08.2008

Vyměňte hovězí za klokana, zachráníte Zemi!

Klokani jsou podle australských vědců pro životní prostředí šetrnější než hovězí dobytek.

A také proto u protinožců teď vedou enviromentalisti kampaň, v níž chtějí tamní obyvatele přimět, aby tolik milované hovězí maso vyměnili za klokaní. Snížením spotřeby hovězího masa dojde ke snížení produkce skleníkových plynů a tím následně ke zpomalení oteplování planety.

Krávy a ovce produkují metan z trávicího traktu, přitom tento plyn je pro životní prostřední nebezpečnější než oxid uhličitý. Zato klokani, ačkoli jsou také býložravci, žádný metan ze svého trávicího traktu neuvolňují.

George Wilson z organizace Australian Wildlife Services vyzval společnost, aby začala místo dobytka chovat na maso klokany. Krávy a ovce jsou podle dohadů zodpovědné za jedenáct procent celkové australské uhlíkové stopy.

"Chutná výtečně, nejinak než zvěřina, má pouze jinou vůni," tvrdí doktor Wilson o klokaním mase.

K dnešnímu dni v Austrálii chovají kolem třiceti milionů kusů klokanů. Podle ochránců přírody by ale stavy těchto zvířat měly ještě stoupnout a vyrovnat se v produkci masa minimálně produkci hovězího.

zdroj: blesk.cz

CO MY NA TO?

Že klokani jsou pro životní prostředí šetrnější než krávy? V tomto bodě se s australskými vědci nedá než souhlasit.

Je dnes již obecně známo, že moderní velkochovy, ve kterých jsou ročně vykrmeny miliony zvířat, jsou stěžejním viníkem globálního oteplování.A ve svých dalších důsledcích i významnou příčinou nemocí obyvatel vyspělých zemí, evidentně pocházejících z nadbytku a nezdravého stravování - a hladomoru na straně druhé.

Proto se enviromentalisté zřejmě snaží tuto situaci řešit nabídnutím alternativy klokaního masa, které pak může Austrálii zaručit jistý „ekonomický vývar".

 V naší takříkajíc domácí situaci nás nemůže nenapadnout: takový šikovný podnikatel by pod záminkou ochrany planety mohl začít prodávat třeba pečené veverky...

Vysoká poptávka po mase si samo sebou žádá vysokou produkci. Jen málokdo si uvědomí svou osobní zodpovědnost a ne každý si odepře chutný steak.

Ano, i další otázka je nasnadě : Proč bych měl začínat právě já?

A kdo jiný?!

Více podrobností o velkochovech a globálním oteplování např.: http://gnosis9.net/

kangaroo

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist