Rozšíření účelu veřejné sbírky na pomoc útulkům a záchranným stanicím

13.06.2003

V srpnu 2002 zasáhly Českou republiku ničivé povodně, které způsobily škody v celém povodí Vltavy a Labe, vyžádaly si 20 lidských životů, tisíce životů zvířat a škody na majetku odhadované okolo stovky miliard korun. Katastrofa se dotkla velké většiny obyvatel i jejich zvířat, ať už domácích mazlíčků nebo hospodářských zvířat, postihla i zvířata volně žijící.

Nadace na ochranu zvířat se snažila podle svých sil a možností v této složité situaci pomoci, jako smysluplná se jevila varianta monitorování škod a následné  finanční výpomoci na jejich kompenzaci. Kromě toho Nadace do médií zaslala několik výzev pro občany postižených oblastí o tom, jak zabezpečit zvířata při evakuaci a jak pomoci, setkají-li se se strádajícími zvířaty. Nadace kontaktovala všechny útulky pro psy a kočky a záchranné stanice pro handicapované volně žijící živočichy v postižených oblastech a zjistila rozsah škod v jednotlivých zařízeních. Požádala o příspěvek mezinárodní organizaci na ochranu zvířat RSPCA (z Velké Británie), která příspěvek poskytla a peníze byly neprodleně rozděleny vybraným útulkům a záchranným stanicím. Po zjištění celkového rozsahu škod v útulcích a záchranných stanicích vyhlásila veřejnou sbírku, schválenou Magistrátem hl. m. Prahy, jejíž výtěžek (k 31.11. 2002 přes 104 000,- Kč) rozdělila nejvíce postiženým zařízením.

Podobná situace se však může kdykoliv opakovat, katastrofální situaci může způsobit nejenom voda, ale i jiný přírodní živel, vichřice, oheň a podobně. Proto Nadace na ochranu zvířat požádala Magistrát hlavního města Prahy o možnost rozšíření účelu sbírky na všechny katastrofální situace spojené s přírodními pohromami. Rozšíření bylo schváleno k 1.5. a je možno zasílat na účet číslo 576843713/0300 další finanční prostředky.  Budou podle potřeb přerozdělovány útulkům a záchranným stanicím, které postihla jakákoliv přírodní katastrofa.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist