Dívka v kleci před KFC v Praze?

23.07.2008

Dívka – aktivistka v ochraně zvířat,  v bikinách, v kleci před místním KFC. Proč? Na výraz nesouhlasu s krutostí velkoprůmyslových chovů a jateční porážkou kuřat.

 

Praha – Aktivistka ve žlutých bikinách bude uzavřena do klece, jako symbol protestu proti krutému způsobu chovu kuřat dodavateli do KFC. Demonstranti budou rozdávat informační letáky a ponesou cedule s nápisem „KFC kuřata týrá!“.

 

Datum: pátek, 25. července

Čas: 12:00pm

Místo: KFC – Jugoslávská 8, Praha 2

 

Způsob, jakým se dnes zachází s kuřaty, byl by nelegální ve většině zemí světa - pokud by se ovšem jednalo o psy nebo kočky. Takzvaná masná kuřata, chovaná pro jídelníček KFC, jsou  po desetitisících  doslova nacpaná do špinavých hal, páchnoucích leptajícími výpary amoniaku z vlastních výkalů zvířat, jejichž „ život“ zde trvá  zhruba čtyřicet dní.

Při nepřirozeně rychlém růstu prsní svaloviny, vzniká nepoměr mezi normálně se vyvíjejícími vnitřními orgány a kostmi kuřat, jimž se pak vlastní tíhou deformují a lámou končetiny. Ty ovšem potřebují, aby dosáhla na vyvýšená pítka s vodou; ta,která se na nohy nepostaví, hynou dehydratací. Nejen jí. Nemoci, otoky, boláky, spáleniny amoniakem nasáklou a nikdy neměněnou podestýlkou, s tím vším „výrobce kuřat“ počítá. I s vysokým úhynem, pořád se to vyplatí – vždyť jsou to kuřata „vyráběná“ s opravdu malými náklady! 

 Nakonec jsou namačkána do kamionů, většinou nijak školenými „lapači“, není výjimkou utržené křídlo, končetina, zobák. Na jatka jsou dopravována vystresovaná, často zraněná i umírající zvířata různě dlouhými trasami, za jakéhokoli počasí, s úhynem se přece opět počítá. „Vyskladněna“ na jatkách, jsou zavěšena hlavou dolů za končetiny, omráčena a pak jsou jim podříznuty krky a jejich těla spařena horkou vodou kvůli snadnému odstranění peří. To celé často za plného vědomí, neboť omráčení není vždy dokonalé.

 

PETA se před zahájením kampaně Kentucky Fried Cruelty pokoušela o spolupráci s pracovníky společnosti Yum! Brands (pozn. překl. - společnost, která vlastní licenci na KFC, Pizza Hut, Taco Bell a další fastfoody). Navzdory dávným ujištěním senior vice presidenta Jonathana Bluma o tom, že se KFC v otázkách welfare zvířat polepší, společnost nadále odmítá odstranit nejhorší nedostatky. Jedná se o mezinárodní kampaň proti KFC.

"KFC může tyto krutosti zastavit hned teď, stačí zavést změny doporučené jejími vlastními poradci", říká Nicolas Gresset z PETA Europe. "Zatímco KFC zdržuje jakékoliv změny, kuřata nadále zbytečně trpí."

Pro více informací o chovech brojlerů navštivte rubriku "Kuřata chovaná pro maso" 

Pro více informací navštivte internetové stránky PETY: www.KFCCruelty.com

 

Nebo: www.ochranazvirat.cz

www.spolecnostprozvirata.cz

www.svobodazvirat.cz

www.ohz.cz

 

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist