Rituální zabíjení zvířat

17.07.2008

Židovští a muslimští vůdci v Německu nedávno protestovali proti návrhu zákona o zákazu rituálního zabíjení zvířat. Překvapivě popírali, že by omráčení zvířete před vykrvením bylo více humánní. Německá spolková asociace veterinářů navrhla zákaz zabíjení zvířat bez předchozího omráčení. Experti totiž prokázali zjevné utrpení zvířat, která nebyla omráčena před podříznutím hrdla. Ministr zemědělství Horst Seehofer tento návrh ale zamítl vzhledem k svobodě náboženských projevů.

Zhruba 5000 ovcí je v Německu každoročně zavražděno při Muslimském Halal rituálu.

Rituální zabíjení zvířat bylo zakázáno v roce 1995, kdy Německý ústavní soud rozhodl, že Islám nezbytně nevyžaduje rituální porážku. Tato byla ale opět povolena v roce 2002.

************

Francouzská Nadace Brigitte Bardot minulý týden upozornila, že Francie nerespektuje Evropskou legislativu ohledně porážky jatečných zvířat. Podle nezveřejněné státní veterinární kontroly v roce 2005 je značná část masa z košer jatek přesměrována do supermarketů, aniž se o tom dostane zákazníkům jakékoli informace. Osmdesát procent ovčího masa ve Francii tak pochází ze zvířat zabitých bez předchozího omráčení.

Jaký je váš názor na rituální zabíjení zvířat pro náboženské účely? Napište nám a v případě zájmu podpořte podepsáním Petice STOP rituálnímu zabíjení zvířat.

více informací na www.ohz.cz

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist