Tuleni čekají na rozhodnuti Evropy

16.07.2008

Tuleni čekají na rozhodnuti Evropy

Evropská komise by měla předložit návrh zákona o zákazu obchodu s produkty ze zabitých tuleňů již během léta. Účastníci nedávné demonstrace v Bruselu věří, že pouze absolutní zákaz může přinést pozitivní změny pro welfare zvířat. Jelikož právě EU je významným spoluúčastníkem na tomto obchodu, zákaz by mohl značně uspíšit úplný konec nesmyslnému vraždění tuleních mláďat.

Mnoho tuleňů zemře bolestivou a krutou smrtí, jen aby se jejich kožich prodal v Evropě a jinde ve světě. Humánní zabití je v tomto případě nemožné, vzhledem k podmínkám lovu. Lovci se musí dostat do těžko přístupných a nestabilních míst a co nejrychleji zvíře dopravit na lodˇ. Tuleň je tedy většinou nabodnut na hák a tažen za lovcem, zanechávaje za sebou krvavou stopu.

 © HSI

© IFAW

 Tento rok bylo v Kanadě vyvražděno víc než 200 000 tuleňů, z nichž 98% byla mláďata mezi 2 týdny až třemi měsíci.

Tato zavražděná mláďata ještě nebyla schopna si ani poprvé zaplavat nebo okusit pevnou stravu.

Kanadský lov tuleňů představuje největší vybíjení mořských savců na světě.

Hned za Kanadou ve vraždění tuleňů skóruje Namibie s 86 000 zabitých mláďat.

Lov zde probíhá od 1.července do 15. listopadu.

Rusko a Norsko vraždí „pouze“ v desítkách tisíc zvířat ročně.

 © HSI

Celá situace se ještě komplikuje v posledních letech vzhledem ke změnám klimatu.

Minulý rok v severním Zálivu svatého Lawrence téměř všechna mláďata zemřela kvůli nedostatku ledu, ještě před samotným začátkem lovu.

 

Belgie, Nizozemí, Chorvatsko, Slovinsko, US a Mexiko již výrobky z tuleňů zakázaly, zatímco Německo a Itálie zákaz plánují.

Nezávislá hlasování ukazují, že většina lidí je proti lovu tuleňů, včetně těch žijících v UK, Nizozemí, Německu, Portugalsku, Belgii, Francii, Slovinsku, Rakousku, Švédsku a Kanadě.

 

Na tomto místě bychom rádi zvetřejnili stanovisko občanů  České republiky. Těch, kteří nepokládají za podstatnou vzdálenost naší země od kanadských a jiných lovných území.

Těch, kteří pokládají za podstatnou povinnost člověka, jenž neztratil ještě celou svou lidskost, ŽIVOT CHRÁNIT pro každou citící bytost, která tento skvostný dar dostala a který je jí ukraden způsobem krutým a zavrženíhodným

Je na vás, kteří tuto informaci čtete, abyste nám umožnili  také váš názor poznat a sdělit ostatním lidem. PROSÍME, PIŠTE NÁM, NENECHÁVEJTE SI SVŮJ NÁZOR PRO SEBE.

Jen vyslovenou  či napsanou myšlenku lze předat dál a opřít se o ni jako nejbližší pomocnou ruku člověka, který se nemusí  za své člověčenství stydět.

Vaše názory sdělíme Erorogroup for Animals, oganizaci inciující podporu zákazu obchodování s výrobky z vražděných zvířat i tohoto ryze komerčního lovu vůbec.

PIŠTE NÁM NA E-MAIL: nadace@ochranazvirat.cz

nebo na adresu:

Nadace na ochranu zvířat

Pacovská 31

140 00 Praha 4

 

 

 

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist