Světová premiéra televizních spotů s Harrisonem Fordem o nelegálním obchodu s volně žijícími živočichy

16.07.2008

Při příležitosti Světového dne životního prostředí 5. června byly oficiálně zveřejněny 3 TV spoty s Harissonem Fordem, které mají upozornit na nelegální obchodování se zvířaty. Televizní spoty byly vytvořeny organizací CAWT (Coalition Against Wildlife Trafficking).  Snímky byly rovněž promítány v Americkém centru v české premiéře, kde zástupkyně velvyslance Mary Thompson-Jones ve svém úvodním projevu zdůraznila: "Zločin se zvířaty se stal, stejně jako ostatní organizovaný zločin, celosvětovým problémem. Ovlivňuje a dotýká se nás všech, ať už v té či oné formě, a to vlády nevyjímaje. Obchod se zvířaty není pouze o exotických zvířatech, jedná se o ekonomický rozvoj, právní normy, veřejné zdravotnictví, bezpečnost, druhovou rozmanitost a princip udržitelnosti."

Harrison Ford, renomovaný herec, se uvolnil na několik hodin ze svého nabitého programu, aby mohl natočit informační spoty pro organizaci proti obchodu se zvířaty CAWT. Snímky jsou veřejným apelem k zastavení nelegálního obchodu se zvířecími předměty.Nezákonný trh se zvířaty a zvířecími produkty je určován nekontrolovatelnou poptávkou po exotických zvířatech, neobvyklých pokrmech, trofejích a tradiční medicíně zejména v Číně a ve Spojených státech amerických. Obrat černého trhu se zvířaty se pohybuje kolem 10 miliard dolarů ročně a svou velikostí tak konkuruje trhu s drogami a zbraněmi. Obchoduje se s mnoha živočišnými druhy včetně tygrů a slonů, jejichž stav je již na pokraji vyhubení. Ministerstvo zahraničí USA vytvořilo koalici CAWT ve spolupráci s vládními organizacemi a asociacemi ochrany přírody, jejichž cílem je snížit poptávku po těchto produktech prostřednictvím vzdělávání, školení a spolupráce na regionální úrovni.

"Když přestane obchodování, může přestat i zabíjení" je nové agitační sdělení . "Nikdy nekupujte nelegálně vyrobené předměty z volně žijících živočichů. Když přestane obchodování, může přestat i zabíjení, "říká Ford, obklopen turistickými suvenýry vyrobených z ohrožených zvířat. "Tyto předměty mohou vypadat na první pohled, že nejsou živočišného původu, ale nenechte se zmást. Zvíře bylo zabito pro výrobu tohoto zboží ". 

Článek byl přejat z www.cizp.cz .

Originální článek, včetně 3 TV spotů naleznete zde .

Přiložený soubor

Přiložený soubor

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist