STOP rituálnímu zabíjení zvířat

01.09.2008

Rituální zabíjení zvířat znamená prořezávání hrdla bez omráčení. Nožem prořízlé hrdlo a krev proudící do průdušnice neumožňují žádný řev – oněmělá trízeň, hrozný smrtelný strach. Smrt nastává vykrvácením při jejich plném vědomí. Tento masakr provádí část Židů a Muslimů pod rouškou jejich náboženství. Oběťmi jsou telata, skot, ovce a slepice.

Zákon na ochranu zvířat proti týrání 246/1992 Sb. sice říká, že „Zvířata jsou stejně jako člověk živými tvory, schopnými na různém stupni pociťovat bolest a utrpení, a zasluhují si proto pozornost, péči a ochranu ze strany člověka.“ Spolu s vyhláškami, které tento zákon upřesňují, jsou přesně definovány podmínky, za kterých je zabíjení tzv. hospodářských zvířat povoleno. Pro potřeby některých náboženských společností Ministerstvo zemědělství ale povoluje pro rituální porážky výjimky. Žádný svatý spis přitom nikomu tento způsob porážky zvířat nepředepisuje.

Ve Švýcarsku je košerování (rituální zabíjení) savců zakázáno, pro drůbež je ale povoleno. Ve Švédsku, na Islandu a v Liechtenštejnsku je košerování zakázáno úplně.

Cílem této kampaně je zákaz rituálního zabíjení zvířat v ČR - několik staletí staré tradice, pro kterou umírají miliony bezbranných zvířat krutým způsobem. Kampaň není nijak politicky zaměřena nebo rasově orientována. ohz – ochránci hospodářských zvířat jsou tu pro zvířata.

Další informace jsou uvedeny na webu Ochránců hospodářských zvířat www.ohz.cz .

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist