V Pekingu na dobu olympiády škrtnou z jídelníčku psy

Pekingští oficiální činitelé vyzvali místní restauratéry a hoteliéry, aby po dobu konání srpnových olympijských her a zářijové paralympiády škrtli z jídelníčku psí maso. Psi jsou oblíbení nejen u početné korejské komunity žijící v čínském hlavním městě, ale také v restauracích vařících jídla z oblasti Jün-nan a Kuej-čou.

11. 7. 2008 09:14 - PEKING

Předpis vydaný pekingským Úřadem pro bezpečnost potravin nařizuje olympijským hotelům nepodávat žádná jídla připravená z psího masa.

V obavě, aby jídlo ze psů nepopudilo ochránce práv zvířat a neznechutilo zahraniční návštěvníky, Peking žádá restaurace, které očekávají příliv turistů, aby přestaly podávat psí maso "a respektovaly stravovací zvyklosti různých zemí".

Oficiální povolení obsluhovat olympijské hosty získalo v Pekingu 112 restaurací. Ty mají podávání jídel z psího masa přímo zakázáno. Ostatním pekingským restauracím bylo úřady "hlasitě doporučeno", aby během olympijských her psí maso nepodávaly.

Pekingská Cateringová a cestovní asociace restauracím pohrozila, že podniky, které budou psí maso podávat, okamžitě zařadí na černou listinu.

Předpis se nicméně nezmiňuje o restauracích, které mají na jídelníčku pokrmy připravené z oslů.

Kritika západních návštěvníků přiměla Jihokorejce, kteří patří k největším milovníkům psího masa na světě, aby po dobu konání olympijských her v Soulu v roce 1988 zakázali jídla ze psů.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist