Prohlášení organizací pro ochranu zvířat v ČR k situaci v Rakousku

04.07.2008

Výše uvedené organizace, které se zabývají ochranou zvířat a ukončením jejich strádání v České republice jsou vážně znepokojeny současnou situací v Rakousku. Zde bylo deset členů organizací pro ochranu zvířat,  21. května 2008, po policejní razii, uvězněno. Tito lidé jsou stále ve vyšetřovací vazbě, aniž by proti nim byla vznesena obžaloba, jsou obviňováni z vytváření zločinecké organizace, i když nebyly, podle informací rakouské organizace VGT – Verein Gegen Tierfabriken, dosud předloženy žádné důkazy. 

Rakouští ochránci zvířat dosáhli v předchozích letech velikých pozitivních změn, které zachránily a zachrání mnoho tisíc až milionů zvířat před bolestí a utrpením: dokázali prosadit zákaz použití volně žijících zvířat v cirkusech, zákaz chovu slepic ve všech typech klecí (jako jediná země na světě), zákaz chovu kožešinových zvířat, zákaz chovu králíků v klecích, .…. Jejich mimořádných úspěchů si velmi vážíme.

Zvířata si nedokáží sama pomoci ze strádání a nevhodných podmínek, musí jim pomoci lidé – nejčastěji jsou právě z organizací pro ochranu zvířat. Na organizace se obrací také veřejnost, když si neví rady, jak např. pomoci uvázanému psovi na řetězu v sousedství, jak pomoci dobytku ve špatných podmínkách, nebo když nalezne toulavé, opuštěné či zraněné zvíře apod.....

Společnost pro zvířata, Svoboda zvířat, Děti Země a Nadace na ochranu zvířat vedou svou činnost za zlepšení života zvířat a ukončení jejich strádání legálními způsoby. Odmítáme všechny formy násilí, hrozeb nebo kriminality. Spolupracujeme pouze s dalšími nevládními organizacemi, které se řídí výše uvedenými pravidly.

Žádáme rakouské odpovědné orgány, aby ukončily současnou situaci: buď předložením evidentních důkazů nebo propuštěním všech ochránců zvířat.

V Praze 2. 7. 2008

Za Společnost pro zvířata - Dita Michaličková

Za Svobodu zvířat – Veronika Charvátová

Za Děti Země – Martin Hyťha

Za Nadaci na ochranu zvířat – Marcela Lund

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Společnost pro zvířata – z. o. ČSOP

Lublaňská 18, 120 00 Praha

s.pro.zvirata@ecn.cz; www.spolecnostprozvirata.cz

tel: 222 511 075, 603 179 558

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist