Paul McCartney podpořil demonstraci pro zákaz obchodu s produkty ze zabitých tuleňů

02.07.2008

Rocková legenda Paul McCartney se připojil k aktivistům z celé Evropy, kteří přijeli do Bruselu demonstrovat za přísný zákaz obchodu s tuleními produkty v EU.

Poklidná akce byla organizována mezinárodními organizacemi na ochranu zvířat International Fund for Animal Welfare (IFAW), Humane Society International (HSI), GAIA a Eurogroup for Animals (jejímiž členy jsou i česká Nadace na ochranu zvířat a Společnost pro zvířata).

Lidé toužící po ukončení masakru tuleňů se sjeli z různých koutů Evropy – Německa, Slovenska, Francie, Nizozemí, Belgie, Maďarska, Finska, Anglie, Švédska, Itálie a Chorvatska.

Paul McCartney, zapálený ochránce zvířat, podpořil demonstranty projevem na video-záznamu, ve kterém prohlásil: „Zastavení dovozu tuleních kožichů do Evropské Unie by opravdu mohlo ukončit tuto krutost jednou provždy – prosím, požádejte dnes Evropskou Unii o zákaz tohoto hrozného obchodu.“

 

Dvěma minutami ticha za miliony tuleňů vyvražděných během uplynulých dekád vyjádřili demonstranti svůj nesouhlas s tímto krutým lovem, zazněl pískot… Demonstrace se zúčastnili  i evropští poslanci, aby tak veřejně podpořili úplný a definitivní zákaz obchodu s tuleni v celé Evropské Unii.

 

Sonja Van Tichelen, ředitelka Eurogroup for Animals, řekla: „Skutečnost, že lidé přijeli v tak velkém počtů z různých koutů Evropy, jasně ukazuje silný odpor k lovu tuleňů. Evropané už nechtějí podporovat tento vražedný obchod.“

 

Mark Glover, ředitel HSI UK, poznamenal: „Teď je jen na komisi, aby učinila další krok a navrhla zákaz obchodu, který by pomohl uspíšit konec lovu tuleňů.“

 

Organizace na ochranu zvířat nevolají po zákazu tradičního inuitského lovu tuleňů, který je v souladu s humánními standardy a zahrnuje jen hrstku tuleňů lovených v Kanadě. Zákaz se vztahuje na velký komerční lov, který se každoročně odehrává nejen v Kanadě, ale bohužel i jinde ve světě – například v Rusku nebo Namibii.

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist