Kanadské vítězství

23.07.2008

Světové organizaci PETA se po pětiletém nátlaku podařilo přesvědčit Kanadský řetězec KFC k přijetí opatření zajišťujících lepší podmínky pro kuřata používaná pro tento fast food.

Kanadské KFC se tak stalo prvním podobným potravinovým řetězcem, který přijal opatření jako příjem kuřat pouze od dodavatelů používajících CAK (controlled-atmosphere killing), což je nejméně krutá metoda porážky doposud vyvinutá. Dále přislíbilo zlepšení kontroly pohody zvířat a podmínek výkrmu, aby se předešlo zlomeninám a poraněním kuřat od dodavatelů. V neposlední řadě je potěšující i přidání veganské sojové náhražky kuřecího masa na jídelníček více než poloviny KFC restaurací v Kanadě.

PETA tak skončila bojkot KFC Kanada, ten však bude pokračovat v ostatních zemích, dokud tyto řetězce nepřijmou opatření stejná jako KFC v Kanadě.

KFC je známo nákupem kuřat od dodavatelů, kteří v zájmu co nejmenších výdajů a vysokých zisků kuřata doslova týrají a porážejí způsobem, který je na hony vzdálen jakýmkoli etickým zásadám.

Více informací a videa z podobných chovů je možno shlédnout na stránkách výše uvedené organizace. 

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist