Napájet…

04.06.2008

TISKOVÁ ZPRÁVA 30. 5. 2008

 

Napájet…

V náhle přišedších vedrech je třeba pomýšlet na to, aby všechna chovaná zvířata měla dostatek napájecí vody. Týká se to jak zvířat hospodářských, tak zvířat domácích, tj. úředním jazykem chovaných v zájmovém chovu. Člověk se o své potřeby dokáže postarat sám, ale zvířata chovaná „v zajetí“ si sama poradit nemohou.

 

U zvířat chovaných v uzavřených prostorách je kromě napájení třeba dbát na to, aby teplota ve stájích odpovídala jejich požadavkům, tj. je nutné zajistit odpovídající větrání, popřípadě kontrolovat klimatizaci. Když větrat, tak nejlépe v ranních hodinách. Samozřejmě nezapomenout ani na napájení jatečných zvířat, která čekají na porážku.

 

U zvířat na pastvě je třeba zajistit, aby například chované krávy i ovce měly volný přístup k napajedlům s čerstvou vodou, přičemž okolí napajedel má být zpevněné, aby nedocházelo k rozbahnění okolí, neboť by vznikla „živná půda“ pro všemožné nepříjemné mikroorganismy či parazity.

 

U zvířat v domácnosti je třeba také pamatovat na stále plnou napáječku. I taková kočka, která zdánlivě vodě „moc nedá,“ v horku více pije!

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

 

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist