Jihoafrická Republika se chystá poprvé po roce 1994 povolit vybíjení slonů

18.03.2008

Jihoafrický ministr životního prostředí Marthinus van Schalkwyk trvá na tom, že zabíjení největších suchozemských savců je poslední možností kontroly jejich populace. Další plánované prostředky zahrnují antikoncepci, omezení přístupu k vodě a přesun zvířat do nových oblastí. Od doby, kdy vláda zakázala zabíjení slonů, vzrostl jejich počet v zemi z 8 000 na více než 20 000. Země se nyní obává nekontrolovaného růstu populace v národních parcích.

 

„Naše ministerstvo vidí zabíjení slonů jako nutnou metodu kontroly populace, ale učinilo všechny kroky k tomu, aby tato metoda byla poslední možností povolenou jen za přísných podmínek,“ říká van Schalkwyk v tiskovém prohlášení. „Otázka kontroly populace je zapeklitá, a my bychom rádi přišli se systémem, který by byl přijatelný pro většinu Jihoafričanů.“ Uznává, že rozhodnutí vyvolá silné emoce, a že „jen málo tvorů na Zemi je schopno se tolik přiblížit lidem jako sloni.“

 

Ochranářská společnost Animal Rights Africa vyzývá k mezinárodním bojkotům a protestům proti této politice, kterou označuje za krutou a neetickou. Viní vládu, že ustupuje tlaku soukromých vlastníků půdy a jihoafrických národních parků.

 

Zdroj: The Guardian, www.guardian.co.uk

 

Na webové stránce http://www.thepetitionsite.com/takeaction/502818212 můžete připojit svůj podpis k protestnímu dopisu, který odsuzuje vybíjení slonů a vyzývá ministra van Schalkwyka k používání nesmrtících metod kontroly jejich populace.

 

Do pole ‘Enter your name:‘ zadejte své jméno, a klikněte na oranžové tlačítko ‘comment & sign’. Na následující obrazovce je potřeba vyplnit základní osobní údaje. V řádku ‚Name (jméno) vyberte z nabídky ‚prefix’ oslovení (Mr. – pan, Ms. – slečna, Mrs. – paní) a vyplňte pole ‚first(křestní jméno) a ‚last’ (příjmení). Nechcete-li, aby vaše jméno bylo zveřejněno, zaškrtněte políčko ‚Display in public list as "Anonymous"‘. Vyplňte následující pole ‚Email Address‘ (emailová adresa), ‚Street address‘ (adresa bydliště) a ‚City‘ (město). Nabídka ‚State‘ (Stát) se týká občanů USA, vy vyberte možnost ‚(non-USA)‘. Do pole ‚Zip/Postal Code‘ vyplňte poštovní směrovací číslo a v nabídce ‚Country‘ (země) vyberte ‚Czech Republic‘. Chcete–li k obsahu dopisu připojit vlastní komentář v angličtině, vyplňte jej do pole ‚Increase your signature’s impact by customizing your letter:‘ a pokračujte kliknutím na tlačítko ‚Preview…‘.

 

(Má-li vaše emailová adresa příponu ‚.cz‘ (například jan.novak@seznam.cz), systém vás pravděpodobně automaticky upozorní na domnělou chybu, a navrhne změnu přípony z ‚.cz‘ (Česká Republika) na ‚.ca‘ (Kalifornie). Správnost adresy potvrdíte opětovným kliknutím na tlačítko ‚Preview…‘.)

 

Nechcete-li se přihlásit k automatickému odebírání emailového bulletinu s tématikou ochrany životního prostředí a k zasílání upozornění na další petiční akce na zadanou emailovou adresu, musíte na následující obrazovce zrušit zaškrtnutí políček ‚Environmental Defense‘, ‚Care 2 Action Alerts‘ a ‚Care 2 Environment and Wildlife Alerts‘. Proces podepisování dokončíte kliknutím na tlačítko ‚Add My Signature‘. Děkujeme!

 

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist