Děkujeme, pane profesore!

10.03.2008

Děkujeme, pane profesore!

 

Mnozí z vás, našich přátel a ochránců zvířat, si povšimli, že čestným patronem Nadace na ochranu zvířat je prof.Radovan Lukavský. Herec, pedagog a především Člověk čestný ve všem svém konání a myšlení. Není snad člověka, pro kterého by jeho jméno nebylo synonymem velkého hereckého umění, občanské statečnosti a lidské skromnosti.

A úžasné, vytrvalé pracovitosti. Jako čestný patron naší nadace, nevelké, ale usilovné v práci pro ochranu těch živých bytostí, kterým říkáme zvířata a které jsme učinili na nás závislé, nebyl ani v nejmenším pouhou „ozdobou“ nad naším snažením. Bez nároku na jakoukoli odměnu připravoval pro nás pořady, přinášející osvětu v ochraně zvířat, pro mezinárodní festival filmů za práva zvířat Otevři oči natočil rozhlasové upoutávky, byl vždy ochoten a připraven pomoci, kdykoli jsme ho o to požádali.

 

Není to ani čtvrt roku, kdy v Galerii Cesty ke světlu dr.Zdeňka Hajného vystoupil v pořadu Jejich jest království - z knihy významných světových autorů, ochránců zvířat. Byli jsme uprostřed přípravy pořadu o vztahu zvířete a člověka stárnoucího pro domov seniorů Sue Ryder. Naše poslední setkání bylo radostné, nadějné a vesele přátelské. Těšili jsme se na jaro i na další společnou práci.

 

Prof.Radovan Lukavský, Dr.h.c., odešel z tohoto pozemského života  10.března 2008 v poledních hodinách ve Vinohradské nemocnici, obklopen svými nejbližšími.

 

Skláníme se hluboce před jeho památkou, děkujeme z celého srdce nás všech v Nadaci na ochranu zvířat za velkou práci, kterou vykonal a která dokázala v myšlení mnoha lidí, kteří mu naslouchali, najít lásku pro krásné, živé a člověku tak užitečné tvory, jakými zvířata jsou a v nichž dokázal vidět své bližní bytosti.

 

Děkujeme, pane profesore!


(Z pořadu Jejich jest království - v Galerii Cesty ke světlu)

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujcka

Partnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 


Internetoví partneři


 

TOPlist