Děti Země prosadily lepší životní podmínky prasat ve velkochovu v Poběžovicích

28.01.2008

Tisková zpráva Dětí Země – Plzeň ze 17.1.2008:

 

Děti Země prosadily lepší životní podmínky prasat

ve velkochovu v Poběžovicích

 

Plzeňská pobočka Dětí Země vyjednala s firmou SP Poběžovice smlouvu o zlepšení podmínek zvířat ve velkochovu

 

Včerejšího dne byla podepsána smlouva mezi Dětmi Země a akciovou společností SP Poběžovice, která chystá rozsáhlou rekonstrukci velkochovu prasat v Poběžovicích. Děti Země, které se účastní řízení o změně integrovaného povolení pro tuto farmu, vstoupily v jednání s firmou SP Poběžovice. Výsledkem je smlouva obsahující řadu podmínek, které v rekonstruovaném zařízení o kapacitě 1.500 prasnic a 11.000 prasat zlepší životní podmínky zvířat.

 

Hlavní výhodou je slaměná podestýlka, kterou budou mít k dispozici prasata ve výkrmu i březí prasnice, a dále ustájení prasnic volně v kotci se selaty již od tří dnů po porodu (běžně musí rodící prasnice trávit téměř měsíc v porodním boxu, kde se nemůže ani otočit).

 

Dalšími přínosy je omezení obvyklých zákroků, jako je kastrace malých kanců, uštipování zubů a zkracování ocásků. Poslední uvedený zákrok nebude v chovu prováděn vůbec, uštipování zubů jen v odůvodněných případech, nejméně škodlivou metodou a za použití prostředků tišících bolest. Kastrace pak bude muset být prováděna jedině s použitím anestetik. Děti Země také prosadily příznivý světelný režim prasat ve výkrmu a pravidelné každoroční školení zaměstnanců týkající se životní pohody zvířat, správné péče o ně a jejich ošetřování.

 

Jsme pochopitelně nadále přesvědčeni o tom, že prasata ve velkochovech včetně toho poběžovického jsou držena ve špatných a nedůstojných podmínkách. Nicméně jsme rádi, že se nám u příležitosti rekonstrukce velkochovu v Poběžovicích podařilo prosadit alespoň částečné zlepšení životních podmínek zvířat,“ komentuje výsledek kauzy Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země.

 

Na dodržování dohodnutých podmínek budeme po provedení rekonstrukce bedlivě dohlížet,“ doplňuje Hyťha. Smlouva totiž zahrnuje i právo Dětí Země provádět namátkové kontroly dodržování závazků a stanovuje smluvní pokuty pro případ jejich porušení.

 

Celý text smlouvy je možné nalézt zde:

http://www.detizeme.cz/zvirata/smlouva-pobezovice.jpg

 

Kampaň Dětí Země týkající se hospodářských zvířat:

http://www.detizeme.cz/zvirata

 

Kontakty:

Martin Hyťha, Děti Země, tel.: 377 240 772, 606 104 784

SP Poběžovice: 379 724 517

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist