Dobrá zpráva pro králíky - aspoň některé…

11.01.2008

 

Rakouský parlament 4. prosince 2007 odhlasoval zákon o zákazu klecového chovu králíků. Od 1. 1. 2012 budou muset být rakouští králíci chováni pouze v otevřených výbězích s podestýlkou, dostatečnými nerovnostmi terénu a bez střechy nebo víka. To je výrazné zlepšení proti přeplněným, holým drátěným klecím, které jsou užívány v současnosti. Zákon se týká králíků chovaných pro maso, chov králíků pro kožešinu je v Rakousku zakázán už od roku 1998.

 

 

 

Mnoho zemědělců chová králíky pro vlastní potřebu v tradičních králíkárnách, někdy jsou králíci přes den vypouštěni z králíkáren ven. I takový chov je však podle nového rakouského zákona klecovým chovem a bude tudíž protizákonný. Králík chovaný pro maso musí mít po dobu celého svého života přístup k otevřenému výběhu.

 

 

 

Zákon bohužel nijak neupravuje podmínky pro chov králíků jako domácích mazlíčků. Z celkového počtu čtyř set milionů králíků chovaných v klecích v Evropě tento zákaz zlepší životní podmínky zhruba půl milionu zvířat. Rakousko se přijetím zákona stává prvním státem EU, který chov králíků upravuje právní normou.

 

 

 

Zdroj: Verein Gegen Tierfabriken

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist