Evropská komise potvrdila zákaz klecových chovů od roku 2012

11.01.2008

Evropská komise  dne 8. 1. 2007 vydala prohlášení, že direktiva zakazující chov nosnic v klecových chovech od roku 2012 zůstane nezměněna. Prohlášení následující po přijetí nové zprávy o klecových chovech je jediným logickým vyústěním jasných vědeckých důkazů o utrpení zvířat v klecových chovech a také postoje spotřebitelů k této kruté chovné metodě.


"Toto je správné rozhodnutí pro welfare milionů slepic v celé Evropě. Zákaz byl naplánován v roce 1999 s plnou podporou Evropského parlamentu a s podporou většiny členských zemí.", říká Sonja Van Tichelen, ředitelka Eurogroup for Animals. "Změna tohoto rozhodnutí by byla nejen nedemokratická, ale také nepřijatelná pro ty chovatele, kteří už od klecových chovů upustili a investovali do alternativních chovných metod."


Ptáci v klecových chovech nemohou projevovat své přirozené chování - nemohou pohybovat křídly, nemohou se popelit, nemohou hnízdit - jelikož jejich životní prostor není větší než papír formátu A4.


Spotřebitelé a obchodní řetězce v Evropě nakupují stále více vajec z alternativních chovů, v některých zemích  dokonce vejce z klecových chovů zmizely ze supermarketů úplně. A toto není jen evropský trend - politiku alternativních chovů přijali i takoví výrobci potravin, jako americký Burger King.

 

Zdroj: Eurogroup for Animals

 

A na závěr snad jen poznámka: Je jistě potěšitelné, že Burger King přijal politiku alternativních chovů. Skutečnost, že plánuje otevření restaurací v České republice je ovšem i důvod k zamyšlení pro milovníky fastfoodů...

JAK MŮŽETE POMOCI?
Pomozte nám pomáhat
Platba PaySec
50 Kč
100 Kč
300 Kč
500 Kč
1 000 Kč
Partneři


Sponzoři

 
   
 
zapujckaPartnerské organizace
 spolecnost pro zvirata
 
Mediální partneři


 


 

 

 

Internetoví partneři


 

TOPlist